Біль Чорнобиля у серці кожного українця

26 квітня  минає  32-га річниця  від дня катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка  вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.

Масштаби катастрофи могли б бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії – наших співвітчизників, серед яких були й жителі Іллінеччини. Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед їх героїзмом і самовідданістю. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу.

Аби вшанувати людей, які ціною власного життя та здоров’я зупинили ядерну катастрофу, вклонитись пам’яті загиблих у вирі тих страшних подій, 26 квітня в районному будинку культури відбувся захід приурочений подіям 32 річної давнини. Керівники району та міста, учасники ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії, студентська та учнівська молодь, представники трудових колективів підприємств, установ та організацій району, громадськість, переглядаючи документальні кадри, пережили   події тієї рокової весни.

Хвилиною мовчання учасники зібрання згадали тих іллінчан, чиї життя обірвав смертоносний атом.

У своєму зверненні  Іллінецький міський голова Володимир Ящук висловив найщиріші слова вдячності за високу громадянську позицію, сміливість та відвагу учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та побажав міцного здоров’я, оптимізму, родинної злагоди, шани та поваги від суспільства.

За мужність і самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, активну громадську позицію керівники району та міста відзначили ліквідаторів аварії на ЧАЕС, активістів громадської організації “Союз Чорнобиль Україна” Подяками районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади.

Захід завершено ходою до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС та жертвам цієї радіаційної катастрофи. Присутні схилили голови та поклали квіти.

Leave a reply