[:ua]Делегація із Закарпаття вивчала досвід Іллінецької ОТГ у сфері поводження з ТПВ[:]

[:ua]

Досвіт іллінчан у сфері поводження з твердими побутовими відходами цікавий для багатьох громад, які роблять лише перші кроки в цьому напрямку. Тож нещодавно з ознайомчим візитом в міській об’єднаній територіальній громаді побувала делегація із Закарпатської області: голови ОТГ, міські, селищні, сільські голови – представники регіональної асоціації органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля».

Спочатку гості із  Закарпаття завітали до міської ради, де поспілкувались з міським головою та його заступниками. Найбільше наших колег цікавила реалізація проекту щодо будівництва на території ОТГ сміттєсортувального комплексу. Міський голова Володимир Ящук розповів, що запровадження європейських підходів до збору та утилізації сміття, вжиття заходів щодо поліпшення екологічної ситуації – є одним із пріоритетів у роботі міської ради. Спочатку в місті та населених пунктах об’єднаної громади було розпочато сортування сміття, зокрема відбір пластикової тари. У зв’язку із цим, виникла потреба в будівництві сміттєсортувального комплексу, для того, аби відсортовувати ще більше видів ТПВ, які можна спрямувати на вторинну переробку. На сьогодні сортується 60% від привезених відходів. Встановлено прес для  пластику,   спресований пластик продається, виручені кошти йдуть на озеленення міста.  Наразі на території сміттєсортувального комплексу завершується будівництво боксових гаражів та складських приміщень. Продовжуються роботи з благоустрою території. У планах на найближчу перспективу встановити лінію з подрібнення ПЕТ-пляшки та лінію з переробки пластику й виготовлення тротуарної плитки, черепиці та інше.

Разом з міським головою Володимиром Ящуком та заступниками міського голови Олегом Дмитриком  та Олексієм Сігнаєвським представники делегації із Закарпаття побували на сміттєсортувальному комплексі та мали можливість поспілкуватись з представником підрядної організації – головою правління ПрАТ «Барський машзавод» Іллею Луком, який розповів про особливості обладнання, виготовленого за кращими технологіями польського зразка.

Ознайомились вони й з роботою комунального підприємства «Добробут» міської ради.

 

[:]

Leave a reply