Делегація з Київщини переймала досвід нашої об’єднаної громади щодо децентралізації

Досвід іллінчан у напрямку децентралізації цікавий для багатьох громад, які роблять лише перші кроки на шляху об’єднання. У п’ятницю з ознайомчим візитом в міській об’єднаній територіальній громаді побувала делегація з Київської області, зокрема представники Миронівської міської, Яхнівської, Пустовітської та Центральненської сільських рад.

Спочатку гості з Київщини завітали до міської ради, де поспілкувались з міським головою та його заступниками. Міський голова Володимир Ящук розповів колегам про нашу громаду, про те, як відбувався процес об’єднання,  про виклики, які довелось долати, та нові можливості. Перший заступник міського голови Олег Дмитрик більш детально зупинився на бюджетних питаннях та презентував здобутки й реалізовані проекти у кожному старостаті. Гості задавали чимало питань, особливо їх цікавило як розподіляються бюджетні надходження між містом та сільськими населеними пунктами, які повноваження старост та як організовано роботу старостатів, яка робота проводиться щодо розвитку сільських територій. На них відповіла в.о.старости сіл Жорнище та В’язовиця Оксана Письменна.

«Можу з впевненістю сказати, що ніхто не жалкує про те, що ми прийняли історичне рішення про об’єднання», – запевнила Оксана Письменна своїх колег.

Далі делегація з Київщини ознайомилась з роботою комунального підприємства міської ради «Добробут». Цікавим та змістовним стало спілкування з працівниками відділів виконавчого апарату міської ради: стратегічного планування та інвестиційного розвитку; земельних відносин; житлово-комунального господарства; державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та місця проживання.

«На Київщині процес децентралізації відбувається повільніше, ніж у вас на Вінниччині. Однак сьогоднішній візит в Іллінецьку міську об’єднану громаду я думаю стане для нашої делегації вагомим аргументом на користь об’єднання. Ми втратили чимало можливостей, що не об’єдналися вже у цьому році. Адже досягнення та успіхи іллінчан переконливо доводять, що децентралізація надає реальні важелі для розвитку громад», – поділився враженнями від поїздки на Іллінеччину Миронівський міський голова Віталій Савенко.

Leave a reply