День української писемності та мови в дитячому садку "Сонечко"

Працівники, батьки та діти Іллінецького дошкільного навчального закладу № 1 «Сонечко» відзначили  День української писемності та мови.

Це державне свято, засноване Указом Президента України 1997 року. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила й Мефодія. Воно підтверджує  любов і повагу нашого народу до рідного слова, до своєї культури, які попри жорстокі випробування на крутих дорогах історії, зберегли неперебутню силу, красу і величність.

Тож з нагоди Дня української писемності та мови в садочку було організовано різноманітні пізнавальні та цікаві заходи.

Для діток молодшого дошкільного віку цей день був присвячений українській народній казці.  Вихователі розповідали малятам казки, демонстрували різноманітні види театру: пальчиковий, ляльковий, настільний, тіньовий. Свої враження дітки передавали у малюнках.

У старших групах пройшли заняття за темою: «Я-українець, моя рідна мова – українська». Діти  складали розповіді про нашу Батьківщину, декламували вірші.  Також для батьків дітей старших груп був проведений майстер-клас «Звукобуквений аналіз слова». Мами й татусі, діти яких 1 вересня підуть до школи, вправлялися у вмінні диференціювати (розрізняти) звуки, ділити слова на звуки та склади, викладати слова за допомогою фішок.

А на музичних заняттях лунала в записах та співах українська пісня… У кожній віковій групі поповнилась бібліотека книжок на українській мові.

Щоб перевірити свою власну грамотність, педагоги закладу долучилися до міжнародного флешмобу, взявши участь у написанні Радіодиктанту національної єдності.

 

 

Leave a reply