Дмитро Разумков: Головною ознакою легітимності влади є довіра громадян

Дмитро Разумков: Головною ознакою легітимності влади є довіра громадян

Україна матиме можливість розвиватися як єдина держава за умови збереження довіри громадян до влади. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час виступу на засіданні Ради розвитку громад та територій.

«Головним легітимним інструментом будь-якої влади є довіра. Довіра від наших з вами громадян. Лише якщо ми зможемо її зберегти і не втратити, у нас буде можливість рухатися вперед як єдиній державі, повертаючи свої території, своїх людей і перемагаючи будь-якого ворога», – сказав він.

Голова Парламенту зазначив, що для втілення змін в державі та створення якісного механізму управління нею необхідно вибудувати партнерські відносини як по вертикалі влади, так і на горизонтальному рівні. «Це дасть змогу комунікувати, ефективно знаходити виходи з проблемних питань, які кожного дня сьогодні є», – додав він.

Дмитро Разумков нагадав, що минулого року була відновлена робота Консультативної ради з питань місцевого самоврядування при Верховній Раді. Він зазначив, що у зв’язку з пандемією коронавірусу її діяльність була не такою активною, як очікувалося, та висловив сподівання, що робота активізується.

Крім того, Голова Верховної Ради назвав три виклики, які є спільними для всіх регіонів України, а саме: протидія наслідкам коронавірусу, забезпечення росту економіки, реформування житлово-комунального господарства та стабілізація тарифного питання.

Голова Парламенту зазначив, що реформа децентралізації, яка триває, – це непростий процес. За словами Дмитра Разумкова, хоча вона незавершена, вже відбулося чимало змін. Разом з тим, Голова Парламенту додав, що потрібно ухвалити зміни до Конституції щодо децентралізації. «І представники різних депутатських фракцій та груп будуть шукати спільне розуміння, щоб досягти цього результату», – сказав він.

 

Leave a reply