На Іллінеччині вшанували подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У п’ятницю, 14 грудня, з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відбулось покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС та постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на Меморіалі Слави у м.Іллінці, участь у якому взяли голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, заступник голови районної ради Віктор Нечипоренко, Іллінецький міський голова Володимир Ящук, учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дружини померлих ліквідаторів, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, громадськість міста.
З глибоким сумом іллінчани схилили голови перед пам’яттю героїв-рятівників, які віддали свої життя, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистивши тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки. Квіти вдячності та шани лягли до пам’ятника чорнобильцям.
Урочистий захід продовжився у залі засідань райдержадміністрації. Зі словами вдячності за їх подвиг та героїзм до ліквідаторів звернувся голова районної державної адміністрації Андрій Лисак та заступник міського голови з гуманітарних питань Людмила Трохимець. Активістів районного громадського об’єднання «Союз. Чорнобиль. Україна» було відзначено подяками районної державної адміністрації та районної ради, подяками Іллінецької міської ради з врученням пам’ятних подарунків.
Далі розмова відбулась у формі діалогу. Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Бурдельна поінформувала присутніх про кошти, котрі виділяються з державного, обласного, районного бюджетів та бюджетів об’єднаних громад на фінансування програм соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та членів їх родин, які проживають на території Іллінецького району.
Учасники ліквідації аварії на ЧАЕС мали можливість задати актуальні для себе питання та отримати на них вичерпні відповіді. Найбільше чорнобильців хвилювало питання пенсійного забезпечення. Порушували вони й питання про відсутність у переліку ліків, які можна отримати за пільговими рецептами, медичних препаратів іноземного виробництва, звернулись з клопотанням виділення коштів на пільговий проїзд по місту, наголошували на необхідності переглянути виплату щомісячної грошової компенсації продукти харчування, котра не змінювалась з 2014 року.
 
Leave a reply