"До куми на ювілейну зустріч"

Саме так називалося фольклорне свято, яке відбулося у суботу, 18 листопада, в районному будинку культури в рамках обласного мистецького проекту “До куми на посиденьки”. Цьогоріч традиційні посиденьки у куми особливі, адже це була ювілейна зустріч.

Започаткований проект 10 років тому методистом фольклорного жанру та збереження нематеріальної культурної спадщини районного будинку культури Людмилою Левченкою. Спочатку участь у ньому брали колективи Іллінецького району. Згодом, на запрошення Людмили Григорівни, почали приїздити аматорські колективи з сусідніх Немирівського, Липовецького, Оратівського районів. Фольклорне дійство, що об’єднало кращі колективи Вінничини та України, набуло статусу обласного фестивалю. І завше глядачі з радістю поспішали на свято народної пісні, українських звичаїв і традицій.

Цікавою була концертна програма й цього разу. На ювілейний обласний мистецький проект «До куми на посиденьки» прибули 25 колективів з Вінниччини та Київщини. Окрасою свята стали виступи фольклорних колективів: «Берегиня» Бирлівського сільського будинку культури з Бершадського району (кер. Ю.Уманський) та «Черемшина» Піщанського районного будинку культури (кер. В.Соловей), фольклорно-етнографічного колективу «Марічка» Животівського сільського будинку культури Оратівського району (кер. М.Жук), котрі вразили автентичністю виконання народних пісень. Вдало відтворили обряд родин і христин учасники фольклорного гурту «Брикса» Вінницького району (кер. Л.Коваль), чим викликали зацікавленість та щирі оплески глядачів.

Увесь зал піднявся аплодуючи улюбленим співачкам: Ользі Йолтуховській з м.Немирова та Раїсі Поштар з Київщини, котра приїхала зі співучим та танцювальним колективом «Яблунька».

Святковий настрій під час проведення заходу створювали для присутніх учасники дитячих танцювальних колективів «Ілляночка» Іллінецької дитячої музичної школи (керівник Ю.Нікітіна) та «Фантазія» Іллінецького районного Будинку культури (кер. Т.Проданець)

Хвилююче звучали величальні пісні, які глядачам дарували: народний аматорський колектив української пісні «Відлуння» районного Будинку культури (керівник Людмила Левченко), народний аматорський фольклорний колектив «Хутірські молодиці» Романово-Хутірського клубу – бібліотеки (керівник Галина Кулієва), аматорський дівочий ансамбль «Черешенька» Іллінецького державного аграрного коледжу, народні фольклорні колективи: «Подружки» М’якохідського сільського будинку Бершадського району (кер.М.Бовсунівський), «Козачки» з Липовецького району (кер. В.Козак), «Трудівниці» Чечелівського сільського будинку культури з Гайсинщини (кер. М.Ярова), колектив «Жорнищанка» (кер. Т.Притула), ансамбль «Лозівчанка» з Козятинщини (кер.О.Іванчишина), творчі колективи: «Злагода» Павлівського сільського будинку культури (кер. П.Орендочка) та «Світанок» Сороцького сільського будинку культури (кер.Сірук М.), фольклористка з с.Жадани Лариса Любенко. Не шкодували глядачі аплодисментів й для поетеси – гумористки з Бабина Світлани Бортнюк.

Як завжди, море позитивних емоцій викликали кумасі-щебетушечки, яких майстерно зіграли Ніна Метельська і Надія Волошенюк з Красненьківського сільського будинку культури та дитячий гурт Одарка і Савка з дуету «Солодка парочка» (Жорнищенський сільський будинок культури).

Свято проходило в переддень ювілейного Дня народження засновниці та організатора «посиденьок» Людмили Левченко, тому зі сцени у цей день лунали вітання й на її адресу від учасників концерту, керівників району та міста, представників обласного центру народної творчості, шанованих гостей.

З вітальним словом до ювілярки та учасників мистецького проекту звернулися заступник Іллінецького міського голови Людмила Трохимець, заступник голови районної державної адміністрації Валентина Поїзд, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Сергій Семенюк. Багаторічну самовіддану працю та вагомий особистий внесок Людмили Григорівни у популяризацію української пісні, збереження народних звичаїв і традицій було відзначено грамотами районної державної адміністрації та районної ради, міської ради.

Нагороди від керівництва обласної державної адміністрації та управління культури й мистецтв обласної державної адміністрації вручила іменинниці провідний методист з фольклору обласного центру народної творчості – Тетяна Гарбулінська. Голова обласного комітету профспілки працівників культури Тетяна Побережна вручила відзнаку центрального комітету профспілки працівників культури України – медаль «Аматор культури».

Урочистості святу додала присутність Ганни Секрет зі знімальною групою від ТРК «Вінтера». Натхнення та міцного здоров’я для реалізації нових творчих проектів побажала артистці редактор районної газети “Трудова слава”, заслужений журналіст України Наталія Таранюк.

Людмила Григорівна подякувала гостям свята, учасникам фольклорного дійства, глядачам за вітання, любов до української пісні, розуміння та підтримку, побажала міцного здоров’я, успіхів, добра, миру. Щирі слова подяки від господині проекту прозвучали на адресу міського голови Володимира Ящука під патронатом якого відбувався захід.

Традиційно усім учасникам мистецького проекту “До куми на посиденьки” від міського голови було вручено відзнаки й пам’ятні сувеніри, діткам, які брали участь у концерті, солодощі, глядачам – запашний коровай.

 

Leave a reply