До нас їдуть за досвідом

Минулої п’ятниці  у  рамках програми “Маршрути успіхів” проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) в Іллінецьку міську об’єднану територіальну громаду завітали представники Гніванської та Брацлавської об’єднаних громад, Погребищенської та Липовецької міських рад. Основна мета з якою вони прибули на Іллінеччину – ознайомитись з досвідом формування виконавчих органів, організації надання соціальних, медичних та освітніх послуг в об’єднаній громаді. Організувало цю поїздку Вінницьке регіональне відділення Асоціації міст України.

Зустріч відбулась цікава та конструктивна. Розпочинаючи її, виконавчий директор Вінницького регіонального відділення  Асоціації міст України Владислав Філатов подякував за те, що іллінчани завжди відкриті для спілкування та готові поділитись власними напрацюваннями й досвідом. Він зауважив, що в Іллінецькій об’єднаній громаді є що розказати та показати, тож такий візит буде корисним як для новостворених об’єднаних громад, так і для  тих, які вагаються у прийняті цього рішення.

Перший заступник міського голови Олег Дмитрик привітав учасників навчального візиту та розповів про нашу громаду, утворення структур та органів управління об’єднаної громади, проекти, які було реалізовано у місті та старостинських округах. Особливу увагу він приділив питанням формування бюджету ОТГ та розподілу бюджетних коштів, залученню коштів інвесторів та грантодавців для розвитку населених пунктів ОТГ, перспективам, які відкриває об’єднання. Заступник міського голови Людмила Трохимець детально зупинились на питаннях організації надання соціальних, медичних та освітніх послуг в об’єднаній громаді. Керівники Іллінецької ОТГ дали відповіді на питання, які цікавили колег. Насамперед йшла мова про пріоритети й напрямки роботи на першому етапі функціонування об’єднаної громади,  розподіл бюджетних коштів між старостатами, проведення тендерних процедур та ін.

Наступним пунктом програми перебування в Іллінецькій міській об’єднаній  територіальній громаді став візит до Іллінецького навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2». Заступник начальника управління освіти міської ради Олексій Животівський поінформував присутніх про створення освітнього округу Іллінецької міської об’єднаної громади та функціонування опорних шкіл, однією з яких є школа-гімназія №2. Директор навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2» Раїса Гобеляк презентувала навчальний заклад, який очолює, розповіла про участь у різноманітних проектах та конкурсах з метою залучення грантових коштів, організацію гарячого харчування дітей та підвозу учнів й педагогів до навчального закладу, діяльність учнівського самоврядування.

Далі наші колеги ознайомились з роботою комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради, поспілкувались з керівником медичного закладу Олександром Бабушком, сімейними лікарями та медичним персоналом Іллінецької амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

У Павлівському старостинському окрузі, де також побували представники з області, вони побачили, які умови створено для перебування  одиноких немічних людей. Мова йде про будинок геріатричного профілю благодійної організації «Благодійний фонд «Віфанія».  Сьогодні тут проживає 7 жителів об’єднаної громади, кошти за перебування яких сплачуються з міського бюджету. Затишні кімнати, якісний догляд та душевна розмова – все, що потрібно обділеним долею стареньким та одиноким людям. Мали можливість гості почути з перших уст як працюється колишньому очільнику громади, а наданий час в.о. старости сіл Павлівка та Слобідка  Людмилі Білоус в нових умовах, поспілкуватись з працівниками сільського будинку культури.

Після виїзної екскурсії, гості повернулися у місто, де оглянули господарство комунального підприємства «Добробут» міської ради. На його території активно проходить будівництво гаражів для автомобілів та тракторної техніки, теплиці, котельні та побутових кімнат для працівників, навісів для дров та посипкових матеріалів.

Особливу цікавість та захоплення в учасників навчального візиту викликало невеличке тепличне господарство комунального господарства “Добробут”. У теплиці на спеціальних столах квіти вирощують цілий рік, поряд з теплицею облаштовано розсадник хвойних насаджень та декоративних кущів.  Доглядом за рослинами, озелененням міста займаються п’ять працівників комунального підприємства під керівництвом майстра з озеленення Валентини Андрушко. В цю осінню пору працівниці з озеленення дбають про те, щоб з настанням весни заквітнули різнокольоровим барвами не лише Іллінці, але й населені пункти об’єднаної громади.

Не менш зацікавило гостей питання організації роздільного збору сміття, тож відвідали цех, де пресують пластик, та переконались, що таку практику можна запровадити й у своїх громадах. Адже один брикет спресованого пластику коштує у межах трьохсот  гривень. Виручені кошти ж спрямовуються на закупівлю посадкового матеріалу, спецодягу для працівників та інші потреби, а користь для збереження чистоти довкілля беззаперечна.

По завершенню навчального візиту його учасники подякували іллінчанам за гостинний прийом та дійшли до спільного висновку, що неможливо виробити єдину для всіх стратегію розвитку об’єднаних територіальних громад, однак такі зустрічі потрібні та корисні, адже дають можливість поспілкуватись, запозичити кращий досвід та дізнатись багато нового.

Leave a reply