Дослідження компанії MLS group: Комплексне соціологічне дослідження щодо стану та перспектив впровадження інструментів електронної демократії та врядування

У рамках участі в проєкті EGAP «Цифрові громади» в Іллінецькій ОТГ  на пропозицію партнерів проєкту було проведено комплексне соціологічне дослідження щодо стану та перспектив впровадження інструментів електронної демократії та ефективного врядування.  Дослідження проводила незалежна компанія MLS group, протягом декількох тижнів. Для анонімного опитування та інтерв’ю було залучено близько 400 мешканців нашої громади різної статі, віку та соціального статусу. Коротко про результати досліджень, «КЕЙС # 2. ІЛЛІНЕЦЬКА ОТГ»:

Рівень довіри до інституту місцевої влади – високий

  • Середній показник рівня довіри до соціальних інститутів, що представляють місцеву владу (голова ОТГ, староста старостинського округу та депутатський корпус) становить 65%.
  • Найбільшу довіру населення виражає голові ОТГ – 77% повністю чи скоріше довіряють.
  • Поінформованість мешканців Іллінецької громади про справи в ОТГ відповідає середньому рівню – 23% знають все або майже все, а практично кожен четвертий мешканець не володіє інформацією щодо стану справ на території свого проживання. Найменше поінформованою є вікова група 18-29 років.
  • Переважна більшість мешканців (76%) вважає, що в своєму розвитку громада рухається в правильному напрямку. Це найвищий показник серед громад-учасників проєкту. При цьому, найбільший вплив на рівень довіри до місцевої влади має благоустрій населених пунктів.
  • Основними проблемами на локальному рівні є стан доріг в населених пунктах та між ними, працевлаштування та екологічні проблеми.
  • Іллінецька громада входить до ТОП-3 рейтингу проєкту, де проблема корупції на місцевому рівні зазначається як не актуальна. Таку думку поділяє 42% опитаних.

Leave a reply