ДП “Іллінецький лісгосп», що на Вінниччині, за 9 місяців реалізував продукції на 40, 5 млн. грн.

За 9 місяців 2018 року підприємство отримало 40,5 млн. грн. виручки від реалізації всієї продукції, що на 15% більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

Держлісгосп у цьому році провів відновлення лісів на площі 122 га та створив 5 га нових захисних насаджень. Проведено догляди за лісовими культурами на площі 1576 га в державному лісовому фонді та 165 га – в захисних насадженнях. Підготовлено ґрунт під лісові культури на площі 59 га. Всі ці роботи виконуються за рахунок власних коштів підприємства, оскільки державного фінансування на виконання лісогосподарських робіт немає.

З метою формування лісових насаджень, покращення їх породного складу, поліпшення санітарного стану у лісових масивах підприємством у цьому році  проведено рубки формування та оздоровлення лісів на площі 633 га. Зокрема, у зв’язку із всиханням ялинових насаджень проведено суцільні санітарні рубки на площі 9 га для заліснення цих площ більш цінними породами дерев.

Знаковою подією у веденні лісового господарства для ДП «Іллінецький лісгосп» стало проведення лісової сертифікації та отримання сертифікату FSC. Під час проведення аудиту підприємство було перевірено на відповідність юридичним, соціальним, техніко-економічним та екологічним принципам і критеріям FSC. Проведено сертифікаційну оцінку Іллінецького, Немирівського, Плисківського, Оратівського та Погребищенського лісництв. Сформовано найповнішу базу даних про ліси держлісгоспу. Аудиторська комісія у підсумковому звіті визнала ведення лісового господарства на підприємстві прозорим, ефективним та зорієнтованим на європейські норми. Також аудитори відзначили високий рівень професійної компетенції керівництва та фахівців держпідприємства та прагнення до досягнення екологічно обґрунтованого, економічно ефективного і соціально орієнтованого лісокористування.

Наявність сертифіката дає впевненість, що ведення лісового господарства здійснюється на високому рівні, без завдання шкоди екосистемі, а деревина заготовляється в рамках правового поля.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Leave a reply