Дружній візит делегації зі Словаччини

5 травня з візитом в Іллінецьку міську об’єднану територіальну громаду завітала делегація з м.Сміжани Словацької Республіки, зокрема староста міста Сміжани Міхал Котради з дружиною Стефанією, депутати міської ради – Мікулаш Крайняк та  Ладислав Кунзо,  координатор проекту співпраці з Україною Ольга Семанчакова. Саме пані Ольга, яка народилися й виросла в Україні, а ось вже як 20 років живе в Словаччині, взяла на себе роль перекладача.

Спочатку гості зі Словаччини побували в Іллінецькому державному аграрному коледжі, який належить до кращих в системі Мінагрополітики. Директор коледжу Василь Пиндус розповів про здобутки як педагогічного колективу, так і студентської молоді. Мали можливість гості ознайомитися з новітніми технологіями органічного землеробства,  яке пропагується і застосовується  в практичній діяльності навчального закладу.  Відвідали музей історії коледжу.

Нині одна з найбільш обговорюваних тем – адміністративна реформа в Україні. Тож представникам місцевого самоврядування Словаччини було цікаво почути як проходить процес децентралізації, адже в Словаччині така реформа відбулась вже понад 15 років тому. У ході зустрічі в міській раді Іллінецький  міський голова Володимир Ящук  розповів про те, як проходило об’єднання, про роботу в нових умовах, про здобутки та перспективні плани.  Гості задавали чимало питань: скільки громад  увійшло до складу ОТГ, чи всі громади є спроможними, як формується бюджет ОТГ та розподіляються кошти між громадами, яку підтримку надає держава. Міський голова наголосив, що завдяки об’єднанню   громада стала по-справжньому самоврядною, оскільки розширились повноваження та з’явився фінансовий ресурс  для розвитку населених пунктів об’єднаної громади.

Далі делегація відвідала Іллінецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – гімназія №2» Іллінецької міської ради. Тут гості більше дізналися про систему освіти в Україні, поспілкувалися з учителями  та учнями.

Найкращі враження залишились у представників старостату  м. Сміжани від екскурсії на одне з найбільших молокопереробних підприємств в Україні – ТОВ «Люстдорф». Сучасні технології  переробки молока, широкий асортимент та якість продукції  вразили гостей.

У селі Лугова вони познайомились із одним з чудес не лише Іллінеччини чи Вінниччини, а всієї планети – Іллінецькою астроблемою. Це місце, де, за гіпотезою вчених, понад 400 млн років тому впав космічний метеорит. На нашій планеті таких місць є декілька десятків, однак Іллінецька  астроблема – одна з найбільших.

На завершення візиту делегація  ознайомилися із роботою державного підприємства «Іллінецьке лісове господарство».

Leave a reply