Економічне виховання дошкільників

Діти з раннього віку опиняються у вирі різноманітної економічної інформації. Щоб допомогти вихованцям розібратись у сутності економічних відносин, у Іллінецькому ДНЗ № 4 «Малятко» велику увагу приділяють економічному вихованню малюків. Тут діти починають розуміти звідки і як з’являється продукт, якими способами реалізовується товар, дошкільнята вчаться оперувати грошима, знають, що вони потрібні для купівлі та продажу, вчаться ощадливості, раціональному використанню коштів, матеріалів, дбають про свій добробут.

Так, восени в «Малятку» був проведений ярмарок, на якому діти разом з батьками продавали свої різноманітні вироби, а за вилучені кошти придбали два мікрофони для музичної зали.

Нещодавно пройшла акція «Оновлюємо гардероб». Із старих, непотрібних, але ще добротних речей, які принесли вихованці, працівники, батьки та діти, пошили в садочку новий одяг для ляльок, зовсім не витративши на це кошти.                   Щоб поповнити спортивний інвентар, всі гуртом вирішили – збирати макулатуру. І ось малюки вже мають баскетбольний м’яч, скакалки. Діти на цьому не зупинилися, продовжують приносити в дитсадок макулатуру, щоб придбати ще м’ячі –футбольний і волейбольний та гімнастичні палиці.

Найбільше задоволення принесла дітям ще одна акція «Що знайшли в природі, стало у пригоді». Малюки, разом з батьками, з великим задоволенням виготовляли із покидькового матеріалу прикраси для інтер’єру групових кімнат, іграшки та господарський інвентар.

Ознайомлюючи дітей з економікою, педагоги дошкільного навчального закладу «Малятко» разом з батьками прагнуть виховати із дітей справжніх господарів, у яких будуть сформовані такі риси характеру, як: ощадливість, працьовитість, чесність та раціональність.

Leave a reply