Експедиція «Проліска» до Іллінецького кратера

Декілька днів у вересні тривала краєзнавчо – дослідницька експедиція старших та середніх груп КЗ Іллінецький ДНЗ «Пролісок» до Іллінецького кратера – астроблеми.

Екскурсоводом була вихователь Сліпчик Надія Василівна, яка коротко ознайомила дорослих та дітей із історією досліджень, із особливостями кратера та провела стежками кратера.

Діти у захваті від подорожі. Вони побачили, яким може бути кратер на прикладі глибоких ровів та ям; пробирались через зарослі очерету та розібрались, що таке очерет, зілля, осока, діти вибирались на високі горби і збігали стежками серед трав, вдихали запах трави та полину, навчились знімати із одягу різні приставучі реп’яшки, ознайомились із кущами глоду, зустріли на пасовищі корів, фантазували про те, який саме дракон живе у печері дракона і, навіть, деякі чули як він ричить під землею. Усі разом смакували водою із кринички та відпочивали у альтанці. Все це – звичайні дитячі радощі, які розвивають дітей, піднімають їм настрій, оздоровлюють та фізично загартовують. Кожна така краєзнавча експедиція збагачує знання дітей про рідний край та викликає захоплення, здивування, милування природою Іллінеччини.

Про Іллінецьку астроблему знають науковці із усього світу, вона є справді унікальною для планети Земля, тому дорослі і діти повинні знати, що на Іллінеччині розташована така геологічна пам’ятка, справжнє чудо природи.

Leave a reply