Іллінеччина відзначила День пам'яті та примирення

74 роки відділяють нас від історичних днів, коли закінчилась одна з найжорстокіших воєн в історії людства, яка забрала мільйони життів, знищила сотні тисяч сіл і міст, понівечила землю.
На теренах України розгорнулися одні з найтрагічніших подій Другої світової війни. Мільйони наших співвітчизників не повернулися додому, мільйони сімей не дочекалися своїх рідних. Українському народу довелось пережити катування і розстріли, депортації та концтабори. Тисячі дощенту зруйнованих українських міст і спалених сіл, замість квітучої землі – руїни й сльози.
8 травня Іллінеччина разом зі світовою спільнотою відзначала День пам’яті та примирення, який є нагадуванням про цю страшну війну і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.
В урочистих заходах з цієї нагоди, які відбулися у районному будинку культири, взяв участь голова районної державної адміністрації Андрій Лисак та його заступники, заступник Іллінецького міського голови Людмила Трохимець, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ району, громадськість міста.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни, тих, які відстояли нашу свободу, врятували і зберегли країну.
У ході заходу висловили щиру вдячність за мужність і героїзм, засвідчили глибоку шану та повагу живим учасникам тих подій, поіменно згадавши кожного.
Вшановано і нинішніх захисників України, яким довелося пізнати жахіття війни, біль втрати побратимів, сум за домівкою і рідними. Поіменно згадали іллінчан, що героїчно загинули на Сході України.
У своєму зверненні до присутніх голова районної державної адміністрації Андрій Лисак зазначив: «На шляху до Перемоги 1945 року полягли мільйони громадян нашої планети. Та основний тягар втрат, жахіть і бід ліг на плечі народів, які входили до складу країн колишнього СРСР. Вони захищали рідну землю. Серед тих, кого знищила війна 10 мільйонів українців. Це кожен шостий. Ми маємо про це пам’ятати”.
З настановами бути гідними своїх дідів – прадідів, безмежно любити свою країну звернувся до учасників заходу голова Іллінецької районної організації ветеранів Павло Муренко. Він побажав усім миру, злагоди, добробуту і здоров’я.
Цього вечора в залі панувала особлива атмосфера. Музично-літературна композиція, поетичні твори повертали у той період нашої історії, а виступи наймолодших учасників концертної програми – вселяли віру в завтрашній день.
Leave a reply