Пам'ять про тих, хто ціною власного здоров'я та життя захищав нас від лиха, яке сталось 26 квітня 1986 року, назавжди залишиться у наших серцях

26 квітня – скорботний день для України. 33 роки тому сталася найбільша в історії ядерної енергетики катастрофа. Вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС призвів до значного екологічного забруднення, численних жертв та інших важких наслідків, котрі наша держава відчуває й досі. Однак масштаби катастрофи могли б бути набагато більші, якби не неймовірна мужність і героїзм сотень наших співвітчизників, котрі ціною власного здоров’я та життя зупинили страшне техногенне лихо. Участь у ліквідації цієї жахливої аварії брали й жителі нашої громади. Багато кого з героїв-рятівників вже немає серед живих.
Вклонитись їх пам’яті та пам’яті усіх, чиє життя забрала Чорнобильська катастрофа, подякувати учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на Меморіалі Слави біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС та жертвам цієї радіаційної катастрофи ліквідаторам аварії на ЧАЕС та жертвам цієї радіаційної катастрофи зібрались керівники району, Іллінецької міської ОТГ, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, громадськість міста. Прийшли вшанувати пам’ять своїх рідних, друзів, колег ліквідатори аварії на ЧАЕС, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, родичі померлих чорнобильців.
До присутніх звернулись голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, Іллінецький міський голова Володимир Ящук, заступник голови громадської організації “Союз. Чорнобиль. Україна” Іван Качула. Виступаючі зазначили трагічність події, що відбулася в Україні 26 квітня 1986 року, подякували учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за виконання надважливого завдання, побажали їм міцного здоров’я, довгих років життя, вручили нагороди. Подяками районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецької міської ради, громадської організації “Союз. Чорнобиль. Україна” за мужність і самовідданість, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, активну громадську позицію нагороджено ліквідаторів аварії на ЧАЕС, активістів громадської організації “Союз. Чорнобиль. Україна”.
Учасники меморіального заходу вшанували пам’ять героїв-земляків та жертв Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання. По закінченні мітингу-реквієму відбулось покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС та жертвам цієї радіаційної катастрофи.

Leave a reply