У селі Василівка урочисто відкрили оновлений будинок культури

Гарною подією розпочалось проведення загальних зборів громадян за місцем проживання та звітів в.о. старост про проведену роботу в 2018 році в Іллінецькій ОТГ. У с.Василівка після капітального ремонту було урочисто відкрито оновлений сільський будинок культури та сучасну мультимедійну бібліотеку, котра функціонуватиме у цьому ж приміщенні, як яскравий приклад тих змін, які відбуваються у населених пунктах громади.
На урочисте відкриття закладу культури зібралось чимало жителів Василівки, адже це справді знаменна подія для села. Збудований ще у далеких 60 роках минулого століття, будинок культури ремонтувався лише раз, та й то десяток років тому. Через стан приміщення, усі заходи проводились у невеличкому фойє. То ж після створення Іллінецької міської ОТГ одним із пріоритетів на найближчу перспективу було визначено відновлення сільського осередку культури. 
Протягом двох років проведено колосальну роботу. Перекрито дах, укріплено та утеплено стіни, встановлено пластикові двері й вікна, вимощено площу перед будинком культури плиткою, пофарбовано фасад та стіни, зроблено відмостку, облаштовано огорожу. Не менший об’єм робіт виконано й в середині приміщення. Відремонтовано глядацьку залу та сцену, кімнати для бібліотеки, робочий кабінет директора, гримувальну, замінено електропроводку, розетки та вмикачі, встановлено підвісну стелю, укладено плитку у фойє, пофарбовано стіни. Повністю оновлено матеріально-технічну базу – придбано крісла для глядацької зали, нові меблі, одяг сцени, музичну апаратуру. Подбали про те, щоб у закладі було тепло й комфортно. Встановили сучасний твердопаливний котел та облаштували повітряну систему опалення, коли приміщення обігрівається за рахунок гарячого повітря, що теж має свої переваги.
З ініціативи в.о.старости Василівського старостинського округу у закладі культури облаштовано залу для проведення урочистих подій, де сільчани зможуть збиратись з нагоди як гарних, так і сумних подій.
Реалізовано цей проект спільними зусиллями Іллінецької міської ради, Василівського старостату та місцевого сільськогосподарського підприємства – фермерського господарства «Агро-1», котре очолює уродженець с.Василівка, патріот своєї малої батьківщини Віктор Сандул. В цілому на ремонт закладу культури спрямовано понад 4 млн грн коштів. Кошти виділялись з бюджету Іллінецької міської ОТГ, також значну фінансову підтримку надало Агро-1.
Привітали жителів Василівки з цією гарною подією, подякували усім небайдужим, які доклали максимум зусиль, щоб відновити в громаді гарний заклад культури, Іллінецький міський голова Володимир Ящук, голова Іллінецької райдержадміністрації Андрій Лисак, керуючий фермерським господарством «Агро-1» Олексій Поступайло, директор Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.К.Тімірязєва Лариса Сеник, в.о. старости Василівського старостинського округу Петро Гринчук. Саме вони та активний учасник художньої самодіяльності Василівського сільського будинку культури, учасник АТО Іван Піндюрін урочисто перерізали стрічку з нагоди відкриття закладу.
Розділили радість свята, завітали з привітаннями та подарунками колеги-старости з інших населених пунктів об’єднаної громади та працівники закладів культури.
Під час відкриття закладу у новій глядацькій залі відбувся концерт аматорських художніх колективів, вокалістів Василівського сільського будинку культури та сусідніх сіл – Жорнищенського, Красненьківського сільських будинків культури, дитячого танцювального колективу «Фантазія» з м. Іллінці.
Для найменших жителів Василівки найбільшою радістю стало відкриття мультимедійної бібліотеки, де встановлено комп’ютери, є настільні ігри та нові книги. Тут можна не лише взяти цікаву книгу, але й поспілкуватись з друзями, погратись, підготуватись до уроків. Надаватиме медіа бібліотека й послуги з безкоштовного доступу до мережі Інтернет, запису отриманих матеріалів на віддалені носії інформації чи друк їх на принтері, сканування та копіювання. Старенькі зможуть за допомогою бібліотекаря оплатити комунальні послуги на місці, а не їхати в районний центр. 
«Ми розпочали свою роботу із оновлення закладу культури, як культурного центру села і не помилились. Люди задоволені, дякують, адже все сучасно – меблі, приміщення, техніка, тут тепло та затишно. У такому напрямку будемо рухатись далі – продовжуватимемо ремонти сільських клубів та бібліотек в інших населених пунктах, встановимо енергоефективні котли, забезпечимо технікою, аби і дорослим, і дітям було де зібратись, поспілкуватись, відсвяткувати, порадіти. Це новий стиль, нова якість життя і послуг – вдала ідея завжди об’єднує людей», – прокоментував подію Іллінецький міський голова Володимир Ящук.

Leave a reply