Виставки майстрів художніх промислів, фестиваль вареника додали особливого колориту святкуванню Дня міста

Яскравим, колоритним доповненням до святкування дня народження рідного міста стала представлена виставка-продаж майстрів художніх промислів нашої громади. Творча палітра стелилась вишитими рушниками та картинами у форматі 3D, флористикою, прикрасами з стрічок, шкіри, металу, глиняними та керамічними виробами, картинами місцевих художників, вироби з дерева, витинанками та виставками квітів.
Майстри гончарної справи Сергій Поганець та Василь Рижий з Оксаною Цибулею демонстрували керамічний посуд. Назаренко Ольга ділилась вмінням вишивати стрічками, а Воронецька Любов навчала петриківському розпису. Усі, хто завітав на площу до Будинку культури, де розміщувалась творча майстерня, були враженні величчю й красою картин, що вирізьблені та випалені по дереву.
Центральна площа нашого міста притягувала не тільки поціновувачів прекрасного, а й смачного. Найвишуканіші гурмани української кухні тут смакували козацькими юшкою з кашею, шашликами, борщем та пампушками, млинцями та пирогами. Але володарем свята стали вареники! З сиром, капустою, картоплею, гречкою, горохом, м’ясом, яблуками, вишнями, сливками та черешнями, білі, червоні, зелені, жовті, варені, смажені, печені, тушковані….. «Український вареник – Богу хваленик!» під такою назвою проходив фестиваль вареників. У фестивалі взяли участь села нашої громади. Цікаві та оригінальні вареники були у Красненьківських та Лисогірських господинь. Молодиці з Павлівки і Слобідки припрошували скуштувати свої кулінарні доробки. Гарна пісня звучала від аматорів Сороки, Павлівки, Красненького. Вихвалялися та в сметані валялися вареники, які приготували господині з Тягуна та Володимирівки. Вареники з с.Хринівки були щедро присмачені шкварками та гострим слівцем. Борисівські, Василівські, Якубівські та Жорнищенські вареники смакували усім присутнім.

 

Leave a reply