Фонд соціального страхування інформує

Фонд соціального страхування інформує

Іллінецьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області  працює в звичному, штатному режимі.

Виконуючи норми Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» спеціалісти на своїх робочих місцях виконують завдання Фонду соціального страхування з надання матеріального забезпечення, страхових виплат за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та страхуванням від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, інші.

Протягом періоду воєнного стану від юридичних осіб і підприємців  прийнято для фінансування близько 400 заяв – розрахунків на оплату 1656 листків непрацездатності в загальній сумі 4305 тис. грн., в тому числі по вагітності та пологах 2786 днів  на загальну суму 803 тис. грн..  В порівнянні з аналогічним періодом 2021 року загальні видатки із Фонду зросли на 1741 тис. грн., або на 88%,  прикро, але факт, що кількість днів на 154 зменшилась по пологах і  вагітності.

Виконуючи вимоги постанови Кабінету Міністрів  України від 05 березня 2022 року № 200 «Про перерахування щомісячних страхових виплат потерпілих від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати в разі  смерті потерпілого, у 2022 році».

Іллінецьким відділенням УВД ФСС України у Вінницькій області забезпечено проведення перерахування  сум щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та особам, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого в березні поточного року, на коефіцієнт 1.14 з дотриманням  чинних нормативно-правових актів.

В результаті перерахунку загальна сума страхових виплат збільшилась на 64,9 тис. грн.. Щомісячна страхова виплата в разі часткової чи повної втрати працездатності в середньому становить 3016 грн.. Щомісячна страхова виплата особам , які мають на це право в разі втрати годувальника з 01 березня 2022 року в середньому на одну особу становить 2208 грн..

Процедура розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками- застрахованими особами проводиться згідно «Порядку розслідування  та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» затвердженого Постановою КМУ від 17 квітня 2019 року № 337.

Водночас Іллінецьким відділенням УВД ФСС України обслуговуються застраховані та потерпілі  особи із інших регіонів, у разі якщо вони покинули своє місцезнаходження у зв’язку з проведенням бойових дій. Такі особи зможуть отримати виплати за місцем тимчасового перебування,  відповідно до встановленого Порядку.

Щоденно спеціалістами відділення, в період введення воєнного стану, проводиться прийом громадян,  а з роботодавцями спілкування здійснюється в телефонному і електронному режимах.   

В нинішніх умовах воєнного стану держава забезпечує Фонди соціального страхування коштами для надання застрахованим особам матеріального забезпечення та здійснення страхових виплат потерпілим на виробництві і членам їх сімей . Завдяки, такій фінансовій підтримці, в межах Іллінецького відділення заборгованість майже ліквідовано. Залишились невиплаченими суми матеріального забезпечення за декілька днів, дане питання Фондом вирішується.

Керівник Іллінецького відділення УВД ФСС України у Вінницькій області Бусійок Г.П

Leave a reply