Громадськість Іллінеччини відзначила День  Соборності України

В історії кожної нації є знакові дати та події. Саме такою вікопомною подією для українців стало проголошення 22 січня 1919 року на  Софіївській площі Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Україна вперше за багато років зробила спробу об’єднати свої землі в єдину незалежну соборну державу.

На жаль у той час українцям не вдалося відстояти незалежність і єдність власної держави. Недовіра політиків один до одного, важке військове та економічне становище призвели до втрати незалежності та соборності. Минуло кілька місяців і Київ був захоплений більшовиками, Східна Галичина була окупована поляками, а Закарпаття – Чехословаччиною.

Однак ті  історичні події сформували підґрунтя для відродження  України, а ідея соборності та незалежності України стала загальнонаціональною мрією, невід’ємною частиною всіх українських визвольних програм наступного періоду. За неї боролися, а часто й віддавали свої життя тисячі українців. І  не лише у далекому XVII столітті.

Боротьба за Українську державу триває досі. Своїм життям за право жити в незалежній демократичній соборній державі заплатили Герої Небесної Сотні й тисячі наших бійців-воїнів АТО, які вже у ХХІ столітті відстоюють суверенітет рідної землі.

З нагоди Дня Соборності  України  та 100-річчя бою під Крутами в районному будинку культури відбулися урочистості заходи,  участь у яких взяли: учасники антитерористичної операції на Сході України, волонтери, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, трудових колективів підприємств, організацій, установ, молодь.

Від урочистого зібрання було делеговано представників для покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку, пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, пам’ятника жителям району – учасникам АТО, які загинули на Сході України, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет нашої держави.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх Героїв України, котрі у різні епохи поклали своє життя на вівтар незалежності та соборності Української держави.

З вітальним словом до учасників урочистостей звернулись голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, заступник голови районної ради Віктор Нечипоренко, Іллінецький міський голова Володимир Ящук, голова громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій» Микола Стельмащук. Вітаючи присутніх з державним святом вони побажали кожній родині щастя і процвітання, добробуту і миру, успіхів і здобутків на благо рідної Іллінеччини  й незалежної України та наголосили, що сьогодні, як і століття тому, єдність країни є важливим чинником та першочерговою  умовою для забезпечення політичної стабільності, соціальної злагоди та взаєморозуміння в нашому суспільстві.

Кращих представників громадськості Іллінеччини, учасників антитерористичної операції на сході України було відзначено Почесними грамотами районної державної адміністрації та районної ради, Іллінецької міської ради.

По завершенню офіційної частини відбувся святковий концерт, який подарували присутнім творчі колективи та вокалісти районного будинку культури.

Leave a reply