Я маю право

13 вересня 2017 року Кабінет Міністрів України звернувся до Президента з ініціативою оголосити 2018 рік роком реалізації проекту «Я МАЮ ПРАВО».

Мета проекту – підвищення правової свідомості українців та інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті у правовий спосіб.

Просвітницька кампанія щодо правового виховання, подолання правового нігілізму та стимулювання правомірної поведінки розпочалася у загальноосвітніх навчальних закладах міста. У школах проводяться уроки, заходи інформаційного характеру, семінари, круглі столи на правову тематику, відбуваються зустрічі школярів з представниками правоохоронних органів.

Так в Іллінецькій  загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №1 під керівництвом учителя правознавства Кардінала С.І., заступника директора з виховної роботи Гончарової Н.А. та педагогоа – організатора Фарисей Л.А. пройшов ряд заходів у рамках проекту «Я маю право»: тематичні презентації «Права дитини та правозахисна діяльність в Україні», круглий стіл із працівниками Іллінецького районного центру зайнятості « Калейдоскоп професій», лекції  працівників ювенальної превенції Іллінецького ВП «Злочин і покарання», «Відповідальність неповнолітніх за правопорушення», «Правоохоронні навчальні заклади», перегляд відеофільмів та презентацій для  учнів 8 – 10 класів та ін.

Цікавою, пізнавальною та повчальною стала екскурсія учнів 9 класу з класним керівником Корецькою Т.О. до Іллінецького районного суду.

З основами правової грамотності ознайомились і наймолодші – учні початкових класів під час годин спілкування «Діти і їх права».

В Іллінецькому НВК «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2» теж відбулися заходи щодо пропаганди юридичної грамотності правового виховання: години спілкування «Україна – Європейська держава», тематична лінійка «Мої права та обов’язки», учні 9 класу взяли участь у Всеукраїнському уроці «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (учитель правознавства Дудюк С.Ю. ), бібліотекарі Колос О.А., Мальована А.А. підготували тематичну виставку у бібліотеці «Де записані мої права».

Просвітницький правовий марафон триває!

Leave a reply