Якубівка вперше святкувала День села

Маленька цяточка, невидима краплинка
На карті світу – то моє село,
Але у нім життя мого сторінка –
Снаги й любові чисте джерело.
 
Люблю тебе і згадую, і кличу…
Все, що надбав, що за життя зберіг,
Що я у тебе, краю мій позичив –
Із вдячністю кладу на батьківський поріг.
 
      Цими трепетними віршованими рядками нашого земляка – лауреата Національної Шевченківської премії Олександра Ганжі – розпочалося святкове дійство в Якубівському сільському Будинку культури з нагоди Дня села.
    Вперше в Якубівці проведено таке величне і щемливе свято. Запрошуючи сільчан та гостей, організатори подбали про те, щоб кожен у цей день відчув увагу й повагу до себе та гордість за своє рідне село.
   На площі перед Будинком культури сільські музики духового оркестру зустрічали людей улюбленими мелодіями. Вестибюль осердку культури розцвітав барвами вишитих рушників, картин, ікон, серветок, веретами домотканних доріжок, веселкою тернових хустин зі скрині, яка дивувала неперевершеною роботою Майстра, котрий її вирізьбив. Скрині понад 100 років. Цю старожитність, як і інші вжиткові речі – подушки, килими, покривало, ліжко, що є невід’ємною частиною сільської оселі, люб’язно надала Тетяна Новохацька. Такий безцінний скарб у спадок пані Тетяні залишила мати Ганна Зубва – проста сільська трудівниця.
   Наче вітаючи кожного, пишався на столі, накритому барвистою скатертиною, витвір людських рук – святковий коровай, а дівчата в українському строї, пригощали всіх бажаючих смачними варениками та українською юшкою.
   Піснею-гімном «Якубівка моя свята» на вірші та музику директора Якубівського сільського Будинку культури Івана Прокопенка розпочалась велика концертна програма. Натхненно і разом з тим гордо виконував пісню-гімн хоровий колектив сільського Будинку культури.
З вітальним словом до земляків звернулась виконуюча обов’язки старости сіл Лугова, Уланівка, Якубівка – Галина Майданюк. Вітаючи односельчан зі святом вона висловила щиру подяку усім, хто небайдужий до проблем громади, хто бере активну участь у житті села, конкретними справами допомагає у благоустрої та підтриманні порядку. Подякувала Галина Іванівна й тим сільчанам, які допомагали в організації святкування.
    Від міського голови Володимира Ящука, депутатського корпусу міської ради привітав жителів населених пунктів Якубівського старостату з цією гарною подією директор комунального закладу “Центр культури, мистецтва та естетичного виховання” міської ради, заслужений працівник культури України Микола Романов. Микола Федорович побажав, щоб село жило, розвивалось, щоб тут народжувалися і підростали діти, спокійно і захищено почувалися люди похилого віку, а в кожній домівці панували мир, спокій, злагода.
   Теплі слова, щиру подяку передала своїм виборцям депутат районної ради, начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Тарасова. Виконавчий директор ПП «Мрія-ВІК» Юрій Младін та представник фірми «Агроінвест» Ірина Марченко вітаючи своїх пайовиків зі святом дякували їм за довіру та сумлінну працю. Вони вшанували Героїв АТО й вручили їм грошові винагороди.
    Після вітань сцена наповнилась багатоголоссям хорового колективу, жіночого вокального та чоловічого ансамблів сільського Будинку культури, прекрасними виступами солістів-вокалістів – уродженців сіл Якубівки та Уланівки, Руслани Сірук та Альони Кузьміної, гумориста Івана Прокопенка.
Глядацький зал буквально «вибухав» щирими оплесками під час виступу вихованців дитячого садочка та місцевої школи. Їх безпосередність, щирість, пісенна та танцювальна гармонія зачарували глядачів. А коли на сцені діяли і творили Громик Вікторія і Сірук Олександр, то стримати сміх було просто неможливо. Своїм успіхом маленькі артисти завдячують учителю школи Людмилі Поліщук та вихователю дитячого садка Емілії Марценюк, які разом з ними готували ці концертні номера.
      Яскравим фінальним акордом свята став виступ колективу духового оркестру, художнім керівником якого є подвижник інструментального жанру Микола Абрамович. Оркестранти зіграли кілька різноманітних музичних творів, як сучасних композиторів, так і творів, що стали класикою музичного мистецтва. Виступ оркестру вкотре засвідчив: колективу під силу різножанровий репертуар і він є одним із кращих колективів духової музики району.
   Свято завершилося. Ще довго не розходилися глядачі, дякуючи його організаторам та перш за все сільському старості Галині Майданюк, художньому керівникові Галині Макеєвій, яка влила свіжий струмінь в роботу закладу культури та стала ініціатором цього цікавого мистецького проекту, за гарний настрій та незабутні емоції. Та якою б талановитою людина не була, одній надзвичайно важко втілити свої ідеї та задуми в життя. День села відбувся за активної участі та допомоги працівників клубного закладу, учасників творчих колективів, активних і небайдужих сільчан: Ольги Громик, Любові Мельник, Любові та Анатолія Никитюків, Тетяни і Миколи Мельників, Зінаїди та Дмитра Долінських, Лідії та Петра Ольхових, Лідії та Павла Кебів та багатьох інших жителів Якубівки.
     Так, щоденною, наполегливою працею, в будні і свята, дружній колектив однодумців Якубівської громади доводить на ділі, що село може жити цікавим й повноцінним життям.
Leave a reply