ІІІ Всеукраїнський мистецький молодіжний пленер гончарів та живописців

6 по 13 вересня в Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді проходив ІІІ Всеукраїнський мистецький молодіжний пленер гончарів та живописців за участі студентів мистецьких вузів Харкова, Львова, Вінниці і Тульчина. Захід, присвячений пам’яті нашого земляка, відомого гончаря Олександра Дорофійовича Ганжі.
Творча молодь, а це майже 30 учасників, створювали вироби з глини у стилі «Ганжі»; малювали живописні краєвиди нашого міста та природу на кратері «Іллінецька астроблема». За 5 днів було представлено майже 100 робіт. Ще один день було відведено на проведення майстер-класів. Завершився Пленер виставкою робіт учасників творчого зібрання.
Журі у складі заслуженого діяча мистецтв України, провідного методиста з нематеріальної культурної спадщини Вінницького обласного центру народної творчості Володимира Тітаренка, завідувачки науково-дослідного відділу музею гончарного мистецтва ім. О.Луцишина Ольги Романчишиної, викладача і аспіранта Харківської Державної академії дизайну та мистецтва Євгена Альнікова оцінили високий художній рівень, майстерність, фантазію, творчий підхід до виконання завдань. Адже тут були представлені три школи гончарної справи і живопису: Слобожанщини, Галичини та Подільської сторони.
Оскільки цьогоріч Пленер проводився у співфінансуванні з управлінням культури облдержадміністрації, то відзнаки для учасників вручила Олена Назарець, заступник директора Вінницького обласного центру народної творчості. А всім глядачам, гостям та учасникам талановиті іллінчани дарували свої пісні.

Leave a reply