Іллінчали вшанували пам'ять визволителів України

Іллінчали вшанували пам'ять визволителів України
28 жовтня 1944 року Україну було визволено від нацистських окупантів.
Віддати шану воїнам, які принесли мир на нашу землю та звільнили країни Європи від нацистської навали, до Меморіалу Слави у м.Іллінці прийшли керівники Іллінецької міської територіальної громади, голови ветеранських організацій, учасники АТО/ООС в Донецькій та Луганській областях, начальник Першого відділу Вінницького районного територіального центру комплектування та спеціальної підтримки, працівники міської ради, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ.
Учасники меморіального заходу схили голови в жалобі за тими, хто загинув, визволяючи Україну від нацистів, помер у фашистських концтаборах чи був закатований окупантами на рідній землі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни та пам’ять іллінчан, які віддали своє життя захищаючи суверенітет і незалежність рідної держави на Сході України, поклали вінки й квіти до підніжжя Меморіалу Слави та пам’ятника землякам-воїнам АТО/ООС.
«28 жовтня – це дата, яка не може бути забутою, – звернувся до присутніх перший заступник міського голови Олег Дмитрик. – Цей день приніс на українську землю таку довгождану Перемогу над нацизмом. Він радісний та сумний водночас, бо за нього було заплачено мільйонами людських життів, тисячами понівечених людських доль. Оцінюючи минуле вже у світлі подій сьогодення, ми ще ясніше усвідомлюємо значення здійсненого подвигу воїнами Другої світової війни.
Разом з тим, жодна країна не може претендувати на визнання своєї виняткової ролі під час перемоги над нацизмом. Перемога — це результат спільної боротьби десятків держав і сотень народів. За визволення України пліч-о-пліч з українцями боролись представники інших народів, об’єднаних тоді у СРСР, це була боротьба за право на вільне життя, боротьба за майбутнє.
Як і 77 років тому, вже у ХХI столітті, на захист України, її права обирати свій шлях розвитку, разом з українськими патріотами стали люди різних національностей та віросповідань – поляки, грузини, узбеки, білоруси.
Серед них людина, яка вже близько двох років проживає в селі Жорнище, захисник України, учасник бойових дій в зоні проведення АТО, уродженець міста Самарканд (Узбекистан) Юлдаш Тогаєв. Від усіх жителів громади я хочу подякувати йому за героїзм і мужність, виявлені у захисті суверенітету й незалежності нашої держави, та вручити Почесну грамоту Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради».
Олег Дмитрик вручив почесну нагороду Юлдашу Тогаєву. Побажав міцного здоров’я, добра, благополуччя та мирного неба.
Leave a reply