Юна іллінчанка Аня Сидорук - посланець добра від нашої громади

10-16 листопада учениці 9-го класу Іллінецького навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2” Анні Сидорук випала нагода стати маленьким посланцем добра від нашої громади у Стамбулі і виконати почесну місію – передати «Книгу Добра», написану маленькими українцями, Вселенському Патріарху.
«Його святість благословив нас на добрі вчинки і на те, щоб ми несли добро в світ», – розповідає Аня після повернення додому. «Разом з нами передавали цю книгу відома співачка України Катерина Бужинська та письменниця Марія Матіос».
Книга Добра – це міжнародний соціальний проект, який об’єднав тисячі дітей і дорослих унікальних історій про добро в усіх його проявах. Проект стартував у лютому під патронатом Президента України за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії, Містерства людських ресурсів Угорщини, народного депутата України і письменниці Марії Матіос, із благословення Його Преосвященства Любомира Гузара.
«У сьогоднішній, непростий для України час місія українських дітей є дуже потрібною»,- наголосив Святійший Патріах Варфоломій під час зустрічі з нашими дітьми і додав, що нині найважливіші для України – мир і свобода”. Презентацію “Книги Добра” заплановано ще в 50 країнах світу.
Тепер вона вже є у Стамбулі, нещодавно видання було презентовано у бібліотеці Ватикану. “Книгу Добра” буде також передано до Бібліотеки Конгресу США, Королівської бібліотеки Великої Британії та Олександрійської бібліотеки у Єгипті. Окрім того, її копії, що вже друкуються в Україні, отримають найактивніші учасники міжнародного соціального проекту, а також книгозбірні загальноосвітніх шкіл України.
Аня Сидорук стала однією з 5 дітей, які представляли Вінницьку область серед інших 80 дітей України. Перед цим вона написала розповідь про свої добрі вчинки, яка ввійде у видання наступної Книги, що подорожуватиме по світу. «Враження – неймовірні!», – ділиться Аня, повернувшись додому. -Окрім Стамбулу, де ми відвідали велетенський Океанаріум та парк «Мініатюрок», в якому представлені зменшені копії відомих споруд Туреччини й всього світу, ми також побували у Палаці Парламенту в Бухаресті . Дуже смачним виявився рахат- лукум, яким нас пригостив міністр закордонних справ України Павло Клімкін. А генеральний консул України в Стамбулі наголосив, що « в Книзі є часточка серця кожної української дитини, яка робить добрі справи, прославляючи цим свою батьківщину».
«Я дуже вдячна всім, хто був задіяний у проекті, за шанс потрапити у цю поїздку, зустрітися з великою кількістю цікавих і відомих людей, знайти друзів і просто побачити світ», – розповідає дівчинка.
Міська рада дякує організаторам поїздки – Всеукраїнському об’єднанню учасників бойових дій та волонтерів АТО та зокрема голові об’єднання Анатолію Михайловичу Слівінському, за надану можливість діткам з громади взяти участь у такому цікавому проекті й заохочення їх до добрих справ. Наголошуємо, що проект продовжується, тому всі, хто мають бажання, можуть долучитись до участі у ньому, підготувавши цікаві та повчальні історії про свої добрі справи.

Leave a reply