Іллінчани ділились досвідом щодо поводження з ТПВ

Під час перебування на Вінниччині з метою вивчення досвіду щодо роздільного збору, сортування та утилізації твердих побутових відходів, забезпечення чистоти довкілля в Іллінецькій міській об’єднаній територіальній громаді з ознайомчим візитом побувала делегація з Одеської області, до складу якої увійшли представники Розквітівської, Біляївської, Новокалчевської, Затишанської, Яськівської, Маразліївської, Красносільської, Тузлівської, Великомихайлівської, Балтської, Коноплянської об’єднаних територіальних громад, Ренійської міської ради, Авангандівської та Серпневської селищних рад, Красненської сільської ради. Наших колег з Одещини цікавила система поводження з ТПВ, адже саме наша громада однією з перших в області запровадила відбір пластику та навчилися акумулювати гроші зі сміття.

Спершу представники Одещини побували в міській раді, де в залі засідань відбулось знайомство. Іллінецький міський голова Володимир Ящук і перший заступник міського голови Олег Дмитрик привітали гостей та коротко розповіли про громаду, організаційну структуру виконавчого апарату міської ради, розподіл бюджету, залучення інвестицій та коштів грантодавців для розвитку населених пунктів ОТГ, проекти, які вдалось реалізувати.

Представники Одещини ознайомились з роботою управління освіти, відділів стратегічного планування та інвестиційного розвитку, реєстрації речових прав на нерухоме майно та місця проживання, отримали відповіді на питання, які їх цікавили від начальників цих відділів.

Побували вони й в комунальному підприємстві «Добробут» міської ради, побачили як сортується і пресується пластик, як працює служба з озеленення населених пунктів громади, проводяться роботи з будівництва павільйону для техніки та теплиці, поспілкувались з керівником і працівниками підприємства.
Іллінецький міський голова Володимир Ящук наголосив, що запровадження європейських підходів до збору та утилізації сміття, вжиття заходів щодо поліпшення екологічної ситуації – є одним із пріоритетів у роботі міської ради. Протягом двох років проводиться системна робота у напрямку впровадження роздільного збору ТПВ. Встановлено євроконтейнери для збору твердих побутових відходів, контейнери для збору пластику, не лише в Іллінцях, а й в сільських населених пунктах. У місті облаштовано бокси ще й зі збору батарейок. Організовано вивіз сміття з усіх населених пунктів, що увійшли до складу об’єднаної громади. Для цього придбано необхідний спецмавтотранспорт. Велика увага приділяється роз’яснювальній роботі серед сільського населення щодо необхідності сортування та централізованого вивозу сміття.

А вже для того, щоб ця робота мала логічне завершення, розпочато будівництво сміттєсортувального комплексу, що дасть можливість забезпечити закритий цикл переробки сміття: збір, сортування, переробка, утилізація.

На завершення зустрічі одесити подякували іллінчанам за гостинний прийом та обмін корисною інформацією й напрацюваннями.

Leave a reply