Іллінчани стали активними учасниками інформаційно – просвітницьких заходів з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності із загрозою торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
Не дивлячись на серйозні кроки, що були здійснені з того часу на міжнародному та національному рівнях в сфері законодавства, підготовки кадрів, організації роботи правоохоронців, проведення просвітницьких заходів, торгівля людьми залишається поширеним злочином та порушенням прав людини!
 
Саме тому сьогодні працівники районної державної адміністрації, Іллінецької міської ради, міської мультимедійної бібліотеки, викладачі та студенти Іллінецького державного аграрного коледжу стали активними учасниками інформаційно – просвітницьких заходів з цього питання.
З метою інформування населення про глобальну проблему торгівлі людьми, запобігання ризикам потрапляння у дану ситуацію та надання інформації про можливості отримання комплексної допомоги від суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, у м.Іллінці було проведено інформаційну кампанію, спрямовану на підвищення рівня обізнаності громадян щодо способів уникнення потрапляння в становище жертви та можливостей отримання допомоги.
З самого ранку у центрі міста працював інформаційно – консультативний пункт з питань протидії торгівлі людьми: «Були у рабстві? Звернись! Отримай допомогу!» із розповсюдженням роздаткових матеріалів «Працюй безпечно. Подорожуй безпечно. Навчайся безпечно».
Із людьми, які планують їхати на роботу за кордон, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу у формі бесід на тему «Не стань живим товаром».
На головній площі міста транслювались соціальні ролики з даної тематики: «Зупинемо дитяче жебракування разом», «Зупинемо торгівлю людьми разом», «Експлуатація дітей поруч. Ти можеш її зупинити», «Торгівля людьми, розпізнай небезпеку вчасно!».
В Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці було проведено інформаційну годину «Не стань жертвою торгівлі людьми» за участі студентів Іллінецького державного аграрного коледжу. Учасники заходу переглянули документальний фільм «Будь обережний! Сучасне рабство!». В ході спілкування з юристом Олександром Масненьким молоді люди дізнались про причини, що сприяють торгівлі людьми, види торгівлі людьми та багато іншої корисної попереджувальної інформації.
Також студентська молодь активно долучилась до проведення Всесвітньої щорічної акція „WalkforFreedom/Хода за свободу!”. Це мовчазна і мирна хода, спрямована на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз перебувають у рабстві.
«Ходу за свободу» підтримали представники державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, організацій, небайдужі іллінчани, люди, які перебувають на обліку у центрі зайнятості.
Віримо, що лише об’єднавши зусилля владних інституцій, громадськості, правоохоронців, можна подолати цю глобальну проблему!
Leave a reply