Іллінчани відзначили 75-ту річницю визволення України від нацистських загарбників

28 жовтня вся наша Україна відзначає одну з найбільш значущих дат у своїй історії – День визволення від нацистських загарбників. Нова епоха, нові трагічні події. Знову проливається кров на нашій землі, але ми не маємо права забути яку високу ціну було заплачено за мир в роки Другої світової війни. За підрахунками істориків, у ході бойових дій на території на території нашої держави загинуло майже 3 мільйони воїнів. 2 мільйони українців було вивезено у Німеччину для примусової праці. На руїни перетворились 720 великих та малих міст, 28 тисяч сіл.
Вклонитись пам’яті воїнів-переможців на Меморіал Слави у м.Іллінці прийшли керівники району та Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади, голови ветеранських організацій, учасники ООС в Донецькій та Луганській областях, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, студенти Іллінецького державного аграрного коледжу та жителі міста.
З хвилюючою промовою до усіх присутніх звернувся голова районної державної адміністрації Андрій Лисак. Він наголосив, що немає сумнівів у тому, що ми здобудемо перемогу та збережемо цілісність Української держави. Адже нинішні захисники України є гідними спадкоємцями слави своїх дідів та прадідів. Подвиг старших поколінь додає їм сил та наснаги у боротьбі за рідну землю. Народ, який пам’ятає та шанує доблесть своїх пращурів – непереможний.
Учасники мітингу-реквієму схили голови в жалобі за тими, хто загинув, визволяючи Україну від нацистських окупантів, помер у фашистських концтаборах чи був закатований на рідній землі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни та пам’ять іллінчан, які віддали своє життя захищаючи суверенітет і незалежність рідної держави на Сході України, поклали вінки й квіти до підніжжя Меморіалу Слави та пам’ятника землякам-воїнам АТО.

Leave a reply