[:ua]Іллінчани відзначили День Соборності України[:]

[:ua]

В історії кожного народу є дати й події, що мають вагомий вплив на розвиток нації в цілому та не втрачають своєї актуальності й значущості з плином часу.
До таких подій належить 22 січня 1919 року, коли на Софійському майдані у Києві було урочисто оголошено про об’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки в одну самостійну українську соборну державу. Акт злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній державі та став основоположною подією для новітнього українського державотворення. Його зміст і значення важко переоцінити. Вони по-справжньому розкриваються тепер, коли вже у ХХІ столітті українці знову змушені стати на захист суверенітету та незалежності рідної держави.
З нагоди 100-річчя цієї вікопомної події та Дня Соборності України на Іллінеччині відбулись урочисті заходи, участь у яких взяли представники влади, депутати, учасники АТО(ООС), волонтери, громадські активісти, делегації трудових колективів підприємств, організацій, установ, молодь.
Розпочався захід з перегляду відеофільму про історичні події від сторічної давнини до сьогодення, про прагнення українців захистити незалежність і соборність України, адже, і сьогодні, на Сході України в районі операції об’єднаних сил бійці так само, як і їхні славні прадіди, відстоюють ті ж цінності.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих земляків, учасників АТО (ООС), та усіх Героїв України, котрі віддали своє життя за незалежну соборну Українську державу. Від урочистого зібрання було делеговано представників для покладання квітів до пам’ятника жителям району – учасникам антитерористичної операції, які загинули на Сході України, та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.
З вітальним словом до учасників урочистостей звернулись голова районної державної адміністрації Андрій Лисак, заступник голови районної ради Віктор Нечипоренко, Іллінецький міський голова Володимир Ящук. У своїх промовах вони наголосили, що Україна – єдина країна, й від праці кожного з нас, любові та віри в свою державу й свій народ, залежить її розвиток та процвітання. Побажали іллінчанам добробуту і миру, успіхів і здобутків на благо рідної Іллінеччини й незалежної України .
За багаторічну сумлінну працю, активну громадську позицію, вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України керівники району та Іллінецької міської ОТГ вручили грамоти райдержадміністрації та районної ради, Іллінецької міської ради кращим представникам громадськості.
Продовжила урочистості концертна програма за участю творчих колективів, вокалістів та юних талантів Іллінеччини.

[:]

Leave a reply