Іллінчани вклонились пам’яті визволителів України

28 жовтня український народ відзначає 73-ту річницю звільнення України від фашистських загарбників. Минають роки, покоління змінює покоління, але назавжди залишиться у серцях вдячних нащадків  пам’ять  про подвиг захисників та визволителів України. І сьогодні для воїнів, котрі боронять нашу державу від  зовнішньою агресії та тероризму, найбільшим за силою духу прикладом мужності, патріотизму, любові до своєї Батьківщини є приклад воїнів-переможців Другої світової війни.

Надзвичайно високу ціну було заплачено за те, щоб мир і спокій запанував на нашій рідній землі. За підрахунками істориків, у ході бойових дій на території України  загинуло майже 3 мільйони воїнів. 2 мільйони українців було вивезено у Німеччину для примусової праці. На руїни  перетворились  720 великих та малих міст, 28 тисяч сіл.

Віддати шану захисникам Вітчизни, які принесли мир на українську землю та звільнили країни Європи від фашистської навали, на Меморіал Слави у м.Іллінці прийшли керівники міста та району, голови ветеранських організацій, учасники антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, студенти Іллінецького державного аграрного коледжу  та учні міських шкіл, жителі міста.

Учасники меморіального заходу схили голови в жалобі за тими, хто загинув, визволяючи Україну від нацистських окупантів, помер у фашистських концтаборах чи був закатований окупантами на рідній землі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих у роки Другої світової війни та пам’ять іллінчан, які віддали своє життя захищаючи суверенітет і незалежність рідної держави на Сході України, поклали вінки й  квіти до підніжжя Меморіалу Слави та пам’ятника землякам-воїнам АТО.

 

Leave a reply