Іллінчани вшанували пам'ять мільйонів жертв голодоморів в Україні

Щорічно у четверту суботу листопада  українці та увесь світ  вшанують пам’ять мільйонів загиблих від голоду в Україні.  Історики стверджують: «Якби не було голодомору 1932-1933 років, коли б не царював голод у 1947, коли б не війни – бути б нині Україні стомільйонним народом. І на всіх би вистачило хліб і до хліба».

Іллінеччину також не обминуло це лихо.   Наш район у числі тих районів Вінниччини, які найбільше постраждали від Голодомору 1932-1933 років.   Тисячі наших краян загинули у вирі цієї страшної трагедії. Майже кожна сім’я зазнала непоправних втрат. 10 сіл було занесено на так звану «чорну дошку». А це прирівнювалось до смертного вироку для їх жителів.  Кількість населення Іллінецького району протягом 1931-1934 років скоротилась майже на 27 тис.

Аби вшанувати пам’ять жертв страшної трагедії, яка сталася на нашій українській землі, в актовій залі Іллінецького державного аграрного коледжу окрім студентів зібралися  керівники  району та міста, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ, громадськості. Тут відбувся тематичний  скорботний захід «Не знищені 33-го – непереможені сьогодні». Демонструвалась документальна відеохроніка  1932 -1933 років,  лунали моторошні спогади уродженців Іллінеччини, які пережили цю страшну трагедію,  страшні цифри жертв голодоморів в Україні. Присутні  хвилиною мовчання пам’ять невинно убієнних голодом.

Тематичний вечір  було завершено біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів та політичних репресій,  де священнослужителі прочитали поминальну молитву за загиблими від голоду.  Опісля спільної молитви  іллінчани  поклали композиції з колосків та лампадки до підніжжя пам’ятного знаку.

Ніхто не має права забувати про цю страшну трагедію –  Велику Смерть від Великого Голоду.    Це наш святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів українських мучеників, обов’язок перед усіма прийдешніми поколіннями. Ми маємо пам’ятати аби масштабна трагедія українського народу не повторилася знову.

Leave a reply