Іллінчани вшанували пам’ять полеглих в роки Другої світової війни

З року в рік 9 травня  жителі міста та  іллінчани, які тут народились і приїздять у ці святкові дні на гостину до своїх рідних, збираються на центральній площі, аби пройти урочистою ходою до Меморіалу Слави, вклонитись пам’яті своїх дідів та прадідів, котрі здобули Велику Перемогу для народу не тільки нашої країни, а й всього людства, згадати про героїчних захисників рідної землі, пом’янути мільйони загиблих у наймасштабнішій та  найкривавішій війні в світовій історії.  Не менш велелюдною була урочиста процесія й цьогоріч. Ветерани Другої світової війни, голови районних та міських ветеранських організацій, учасники АТО, волонтери, керівники Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади, керівники  району, депутати міської та районної рад, військовослужбовці, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ міста, студенти, школярі, жителі та гості нашого міста поклали вінки і квіти до підніжжя Меморіалу Слави,  пам’ятника землякам-воїнам АТО, котрі загинули на Сході України, захищаючи територіальну цілісність та суверенітет нашої держави, пам’ятного знака іллінчанам, полеглим в Афганістані.

Присутні  хвилиною мовчання  вшанували пам’ять усіх, хто поліг на полі бою, загинув у фашистських концтаборах, помер від хвороб і ран  у роки Другої світової війни та вже в наш  час.

Багато теплих вітань та щирих слів вдячності пролунало на мітингу на адресу ветеранів. Вони ж ділилися спогадами про все, що довелось пережити під час війни, розповідали про ту невимовну радість, яку відчули під час довгоочікуваної звістки про Перемогу. На жаль, живих свідків тих  буремних подій щороку залишається все менше й менше серед нас. Тож поки маємо таку можливість робімо все, аби вони відчували увагу й шану не лише в ці святкові дні.

 

 

Leave a reply