Іллінчани вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні

Щорічно у четверту суботу листопада українці та увесь світ вшанують пам’ять мільйонів загиблих від голоду в Україні в 1921-1923 рр, 1932-1933 рр, 1946-1947 рр ХХ століття.

Історики стверджують: «Якби не було голодомору 1932-1933 років, коли б не царював голод у 1947, коли б не війни – бути б нині Україні стомільйонним народом. І на всіх би вистачило хліб і до хліба».

Іллінеччину також не обминуло це страшне лихо. Наш район у числі тих районів Вінниччини, які найбільше постраждали від Голодомору 1932-1933 років. Тисячі наших краян загинули голодною смертю. Майже кожна сім’я зазнала непоправних втрат. 10 сіл було занесено на так звану «чорну дошку». А це прирівнювалось до смертного вироку для їх жителів. Кількість населення Іллінецького району протягом 1931-1934 років скоротилась майже на 27 тис.

Аби вшанувати пам’ять жертв страшної трагедії, яка сталася на нашій українській землі, іллінчани прийшли сьогодні до пам’ятного знака жертвам голодоморів.

Пом’янули хвилиною мовчання всіх загиблих. Поклали святий хліб, яблука та композиції з пшеничних колосків до підніжжя пам’ятника, запалили свічки скорботи.

Цьогоріч міською радою було встановлено новий пам’ятник жертвам голодоморів та впорядковано прилеглу територію. Це прояв шани іллінчан та пам’яті про співвітчизників, які стали жертвами геноциду в Україні. Це наш святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів українських мучеників, обов’язок перед усіма прийдешніми поколіннями. Маємо пам’ятати, щоб масштабна трагедія українського народу не повторилася знову.

Меморіальні та інформаційні заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів та 86-ми роковинами Голодомору 1932-33 років в Україні, зустрічі дітей та молоді з очевидцями тих подій чи з людьми старшого покоління, які знають про Голодомор зі спогадів своїх рідних, поминальні молебні за загиблими від голоду, пройдуть  у  всіх населених пунктах нашої громади.

Leave a reply