Іллінецька міська рада звернулась до країн-членів НАТО та міжнародної спільноти щодо закриття неба над Україною

Іллінецька міська рада звернулась до країн-членів НАТО та міжнародної спільноти щодо закриття неба над Україною
Сьогодні, п’ятого березня, відбулось термінове позачергове засідання 26 сесії Іллінецької міської ради 8 скликання, на якому розглядалось єдине питання – ухвалення звернень до урядів країн-членів НАТО, Президента Сполучених Штатів Америки, Прем’єр-міністра Великобританії, Президента Франції, Канцлера Німеччини, послів усіх держав світу та міжнародної спільноти щодо закриття повітряного простору над Україною:
“24 лютого вночі, так само, як колись вчинила Гітлерівська Німеччина, порушивши всі норми міжнародного права, Російська Федерація почала військове вторгнення на територію незалежної європейської держави України. Україна тримає оборону і відчайдушно бореться з рашистськими окупантами за свою землю, за свої міста і громади.
За наказом Владіміра Путіна російські окупанти безперервно обстрілюють українські міста, гатять ракетами по дитячих будинках, школах, лікарнях, університетах, житлових будинках. Це воєнні злочини, на які далі НЕ МОЖНА закривати очі.
Україна завжди цінувала підтримку з боку західних партнерів. Але зараз просто підтримка і слова співчуття – не діють. Цього замало. Санкції, за які ми також вдячні, не зупиняють божевільного агресора, який володарює в Кремлі. Те, що відбувається в Україні – це ГЕНОЦИД! Це ТЕРОР мирного населення! Це ВБИВСТВА безневинних людей! Виправдання цьому немає жодного.
Окупанти щодня випускають десятки оперативно-тактичних ракет наземного і морського базування типу “Іскандер” і “Калібр” та здійснюють артобстріли по мирних містах і селах України. Це Київ, Харків, Чернігів, Суми, Житомир, Маріуполь, Волноваха, Щастя, Станиця Луганська та багато інших українських міст. Вже зафіксовано і задокументовано використання ними касетних бомб у Харкові та Охтирці.
Російські окупаційні сили захопили Чорнобильську АЕС, поблизу якої вже зафіксоване перевищення рівня радіації. Місто Енергодар, де знаходиться найбільша в Європі (!) атомна електростанція, – сьогодні там теж окупанти. Світ на межі не просто повторення Чорнобиля. Якщо не дай Бог станеться вибух на енергоблоках цієї АЕС – Чорнобиль буде виглядати легкою прогулянкою. І наслідки відчує на собі не лише Україна – УСВІДОМТЕ ЦЕ, Європа також постраждає від цього. Світ має зупинити божевільного диктатора.
Україна відчайдушно бореться за свою державність, свою землю і свій народ. Спільна трагедія і терор від ідеологів «русской весны» згуртували нашу націю як ніколи. Ця війна є боротьбою за існування таких понять, як повага до людської гідності, свободу, демократію, рівність, верховенство права та права людини для всього світу.
Від вас ми вимагаємо лише єдиного: ЗАКРИТИ ПОВІТРЯНИЙ ПРОСТІР над УКРАЇНОЮ! Щоб ворог не міг більше накривати наші міста і села з неба, а рідна земля нам допоможе вигнати окупантів назад, у їхнє лігво.
Слава Україні! Героям слава!”
23 депутати міської ради, які взяли участь у сесійному засіданні, та Іллінецький міський голова Володимир Ящук підтримали звернення одноголосно.
Присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять іллінчан, наших Героїв, які віддали свої життя за Україну, за мир і спокій на нашій рідній землі.
Leave a reply