Іллінецького міського голову Володимира Ящука обрано головою Вінницького обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад

Іллінецького міського голову  Володимира Ящука обрано головою Вінницького обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад

Сьогодні,13 липня, відбулися збори Вінницького обласного відділення Асоціації у форматі онлайн на платформі Zoom, за участі директора з розвитку ВАГ Ігоря Аврам’юка.

До порядку денного зборів внесено питання про діяльність Асоціації на національному і регіональному рівнях, про обрання голови обласного відділення Асоціації, про обрання голів районних відділень Асоціації, про визначення  кандидатури від області до складу Правління Асоціації та про делегатів від області на Загальні збори представників членів Асоціації.

У ході зборів, шляхом голосування, головою Вінницького обласного відділення Асоціації обрано нашого міського голову Володимира Ящука.

Володимир Миколайович подякував всім учасникам зборів за довіру та висловив сподівання, що члени Асоціації зможуть реалізувати важливі для громад проекти з розвитку сільських територій та покращення рівня життя жителів громад.

Відомо, що Всеукраїнська асоціація громад (ВАГ, Асоціація) є найбільш чисельним загальнонаціональним добровільним об’єднанням органів місцевого самоврядування (ОМС).

Асоціацію було утворено у 2009 році, її членами тоді стали понад 8000 сільських та селищних рад. До листопада 2019 року Асоціація діяла під назвою Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад (ВАССР).

ВАГ – це асоціація, яка сфокусована на проблемах сільського розвитку, а поле членства Асоціації – це громади, у яких переважає сільське населення та сільська територія.

Основними завданнями Асоціації є об’єднання зусиль ОМС, спрямованих на захист прав та інтересів таких громад, створення умов для більш ефективного здійснення ОМС своїх повноважень, налагодження взаємодії з органами державної влади (у т.ч. на обласному та районному рівні) у процесі вирішення питань місцевого і регіонального розвитку. Членами

Наразі ВАГ об’єднує понад 800 місцевих рад, які у результаті територіальної реформи стали центрами нових громад. Ще понад 500 місцевих рад громад мають непряме правонаступництво щодо членства у ВАГ (до їх складу увійшли сільські, селищні ради, які до реформи були членами Асоціації).

Загалом, Асоціація об’єднує ОМС, що представляють понад 10 млн. громадян – абсолютну більшість сільського населення України.

Всеукраїнська асоціація громад є конструктивним партнером української влади у впровадженні суспільних реформ в інтересах українських громад та людей, що живуть у цих громадах.

Leave a reply