Іллінецькою міською радою придбано для КНП "Іллінецька центральна районна лікарня" медичне обладнання для діагностування COVID-19

Іллінецькою міською радою придбано для комунального некомерційного підприємства «Іллінецька центральна районна лікарня» районної ради сучасне медичне обладнання – імуноферментний аналізатор (ІФА), який визначає наявність в організмі людини антитіл до вірусу COVID-19. З бюджету Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади на його придбання було виділено 268 тисяч гривень. Апарат вже встановлено та розпочато проведення перших досліджень.
Голова Іллінецької районної державної адміністрації Богдан Кузнец, Іллінецький міський голова Володимир Ящук сьогодні побували в лабораторії Іллінецької ЦРЛ, поспілкувались з головним лікарем медичного підприємства Миколою Масленчуком щодо ситуації із захворюванням на ГРВІ й COVID-19, обговорили питання вжиття необхідних заходів для покращення матеріально-технічної бази районної лікарні та придбання кисневих концентраторів для лікування хворих, які потребують кисневого забезпечення.
Як розповів головний лікар Іллінецької ЦРЛ, це медичне обладнання американського виробництва. Його наявність значно пришвидшить діагностику COVID-19 та допоможе лікарям оперативно й правильно призначати лікування хворим. Імуноферментний аналізатор виявляє у крові людини антитіла M та G. Коли у крові хворого наявні антитіла M, це свідчить про підозру на захворювання COVID. Але для остаточного підтвердження діагнозу необхідно здати ПЛР-тест. Якщо у крові пацієнта виявляються антитіла G, то це свідчить, що людина вже перехворіла на COVID-19, можливо навіть у безсимптомній формі.
Важливо, що одночасно можна зробити 96 досліджень, результати пацієнти зможуть отримувати через 3-4 години, тоді коли лабораторні дослідження з Вінниці надходять через 1-3 доби. Крім того цей апарат універсальний, за його допомогою можна визначати антитіла до вірусного гепатиту С, проводити обстеження на онкомаркери, все залежить від того, які тести будуть використовуватись.
Наразі розпочато обстеження медичних працівників, яким необхідно проводити тестування на COVID-19 щомісяця.

Leave a reply