Іллінецький міський голова Володимир Ящук: ми єдині в наших діях, задумах, бажаннях, і в цьому й полягає перспектива розвитку громади

У п’ятницю, 18 травня, Іллінецький міський голова Володимир Ящук звітував перед міською об’єднаною територіальної громадою про свою роботу за 2017 рік та діяльність депутатів міської ради восьмого скликання. Жителі громади взяли активну участь у проведенні заходу, вони продемонстрували, що не стоять осторонь життя громади, а  є  активними  учасниками  її  розвитку. У зустрічі з громадськістю взяв участь голова районної державної адміністрації Андрій Лисак.

Розпочався звіт міського голови з демонстрації відеоролика «Об’єднання в дії», в якому розповідалось про проекти та гарні справи, які  було реалізовано у минулому році.

Далі  міський голова розповів, що до складу  об’єднаної територіальної громади входить 24 населені пункти, в яких проживає понад 20 тисяч громадян. Дві громади Тягунська та Паріївська прийняли рішення про дооб’єднання вже через рік після створення об’єднаної громади.

Він наголосив, що вперше  за останні роки у громаді народилося більше діток, ніж тих людей, які відійшли у вічність, а значить  є заради кого працювати.

Володимир Миколайович зауважив, що процес децентралізації, який розпочато Урядом та Президентом ефективно впроваджується та дає вагомі результати тим, хто цього прагне. Так бюджет Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади у 2017 році складав 134 млн.грн, з яких 74 млн.грн – це власні надходження, 60 млн.грн – субвенції та дотації з державного та обласного бюджетів.         Власні надходження в 2017 році у порівнянні з доходами за 2016 рік зросли більш, як у 6 разів. Зростання відбулося завдяки тому, що 60 відсотків податку з доходів  фізичних осіб залишається у бюджеті громад, що об’єднались. Також збільшились надходження із земельного та єдиного податків.

Основним локомотивом об’єднаної  громади є саме місто, адже тут функціонує переважна більшість підприємств, організацій, установ. Внесок міста  у  загальну скарбницю  становить    80 %, а внесок  старостатів – 20%.  Саме завдяки місту чимало коштів інвестується у розвиток сільських громад.

Однак, об’єднання принесло не лише додатковий фінансовий ресурс, а й додаткові соціальні зобов’язання. Міська рада створила окремі юридичні особи – фінансове управління, управління освіти, комунальні заклади міської ради «Центр первинної медико-санітарної допомоги», «Центр культури, мистецтва та естетичного виховання» й  освітні, медичні, спортивні  установи та заклади культури, котрі перебували у районній комунальній власності  були передані у  комунальну власність об’єднаної громади.

То ж першочергово бюджетні кошти спрямовувались на забезпечення стабільної роботи закладів соціальної сфери та житлово-комунального господарства, своєчасну виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв. Майже половина річного бюджету, а це 62 млн грн було спрямовано на галузь освіти, понад 19 млн гривень – на фінансування закладів охорони здоров’я, понад 20 млн грн – на утримання та зміцнення матеріальної бази підприємств житлово-комунального господарства.

Разом з тим, бюджет 2017 року був бюджетом розвитку: 26  млн грн інвестовано у розвиток об’єднаної громади. Це будівництво та проведення капітальних ремонтів, впровадження заходів із енергозбереження, придбання техніки та обладнання.

Так, у галузі освіти особлива увага приділялась енергозбереженню, що дасть можливість  на перспективу зекономлені кошти спрямувати на зміцнення матеріально-технічної  бази освітніх установ. Зокрема, проведено  утеплення дошкільних навчальних закладів «Сонечко» та «Малятко» у м.Іллінці, на що виділено з державного бюджету 2 мільйони гривень та 400 тис.грн з бюджету об’єднаної громади. У 4 закладах освіти замінено котли на сучасні енергоефективні. Придбано 4 одиниці транспортних засобів (2 автобуси й 2 мікроавтобуси).

У сфері охорони здоров’я реалізовано проект з розширення площі міської амбулаторії  загальної практики сімейної медицини та  проведено капітальний ремонт адміністративного приміщення загальною вартістю 1 млн. 18 тис.грн. Придбано автомобіль, комп’ютери та принтери, медичне обладнання й інвентар, на що з бюджету об’єднаної громади виділено 546 тис. грн.

У галузі культури особлива увага зосереджена на тому, щоб у селах будинки культури та клуби стали  справді осередками культури, де красиво, тепло й затишно. На найближчу перспективу  планується осучаснити сільські бібліотеки, придбати комп’ютери, забезпечити підключення до мережі Інтернет. Поки що створили таку сучасну бібліотеку на базі міської бібліотеки, у сільській місцевості подібний проект буде реалізовано у Павлівці. Проводиться капітальний ремонт ще у 4 закладах культури.

Спрямовуються кошти й на підтримку творчих проектів. Улюбленими та популярними серед іллінчан стали фестиваль – конкурс народно-хорового співу імені В.Іжевського, який у цьому році відбувся як міжнародний, та  Всеукраїнський пленер гончарів у Жорнищах. Гарне свято провели  на День міста та День Європи. Та й Новий 2018 рік містяни й гості міста зустріли в яскраво прикрашеному новорічним орнаментом центрі та святково ілюмінованих вулицях.

Традиційно за фінансової підтримки міської ради проходить Міжнародний турнір з боксу, в якому  було задіяно 150 учасників з 4 країн світу, та Всеукраїнський турнір із дзюдо, в якому взяло участь 120 юних спортсменів із 16 областей України.  60 тис. грн  виділено на підтримку збірних команд з футболу, 45 тис.грн – на інші спортивні заходи та турніри.

За рахунок співфінансування з державного бюджету за сприяння народного депутата України Руслана Демчака у грудні минулого року було розпочато будівництва футбольного поля зі штучним покриттям на території найбільшого навчального закладу громади – Іллінецької школи – гімназії №2, який відкрили  у травні цього року.

Особлива увага  землякам, які захищали та захищають  рубежі  Української держави. Загалом у 2017 році з бюджету було виплачено одноразову матеріальну допомогу в розмірі 3 тисячі гривень 145 учасникам АТО  на загальну суму 435 тис. грн,  5 родинам загиблих воїнів  –   на суму 15 тис.грн. 25 тис виділили на ремонт машини, яка поїхала на передову.

Виділено матеріальної допомоги 213 жителям громади, які перебувають у складних життєвих обставинах, на загальну суму 259  тис.грн. 184 тис. грн виділено на утримання 7 одиноких недієздатних жителів громади, які перебувають в соціальному закладі «Віфанія», де їм забезпечено належний догляд.

Багато зроблено в напрямку модернізації виробничої бази комунального підприємства міської ради «Добробут» та для покращення умов праці комунальників, зокрема, у зміцнення матеріально-технічної бази комунального підприємства вкладено понад 8 млн. гривень. На сьогодні в комунальному підприємстві міської ради працює  107 чоловік.

Гордість міської ради – це тепличне господарство загальною площею 502 метри квадратні. Тут вирощують квіти та закладено невеликий розсадник хвойних рослин.

Як зауважив міський голова, одним із головних показників, за яким люди оцінюють роботу місцевої влади є благоустрій та  забезпечення порядку. То ж проводиться чимало роботи, аби місто та села мали ошатний та квітучий вигляд, а людям жилось більш комфортно. Завершено реконструкцію центральної площі у м.Іллінці зі встановленням мультимедійного екрану. Вартість проекту 1 млн. 180 тис. грн. Проведено капітальний ремонт 9 доріг з укладенням нового асфальтобетонного покриття на вулицях: Хлібна, Бойка, Олександра Багнюка, Молодіжна, Івана Франка, Ринкова, провулках – Хлібний, Волонтерів та Максима Кривоноса. Поетапно ремонтуються тротуари у місті. Збудовано нову лінію вуличного освітлення зі встановленням лед-ліхтарів по вулиці Вільшанській, проведено капітальний ремонт та відновлення ліній вуличного освітлення на вулиці Максима Кривоноса, Пестеля та частині вулиці Соборна у м.Іллінці. Встановлено нові лінії вуличного освітлення протяжністю 5,5 км у сільських населених пунктах, сума загальних витрат  на освітлення у місті та селах –  4 млн. 850 тис.грн.

Відчутно покращилась робота комунального підприємства «Іллінціводоканал». Цілодобово забезпечено безперебійне постачання води, оперативно ремонтуються пошкодження та пориви. У 2017 році замінено 4 водогони протяжністю 3686 метрів (вул. Олександра Багнюка, Молодіжна, І. Франка, Кармелюка). Прокладено 4 нових водогони протяжністю 2408 метрів (вул. Заводська, Незалежності, Садова, Грушевського). З міського бюджету на будівництво та заміну водогонів  виділено 414 тис. грн.

Детально розповів Володимир Миколайович й про ті проекти, які було реалізовано у сільських населених пунктах громади, зауваживши, що у поліпшення їх інфраструктури вкладено значний відсоток власних надходжень бюджету об’єднаної громади.

Так, у Василівці встановлено лінії вуличного освітлення на вулицях Партизанська та Центральна Спільно з базовим сільгоспвиробником проводиться капітальний ремонт будинку культури, у реконструкцію якого вже вкладено майже 700 тис.грн. У будинку культури встановлено сучасний котел на альтернативних видах палива та обладнано повітряну систему опалення. Такі ж котли за підтримки сільгоспвиробників  будуть  встановлені ще в 7 закладах культури.

У Жорнищах – проведено технічне переоснащення шкільної котельні та замінено один з котлів, на що використано 240 тис.грн. Облаштовано огорожу біля школи, укладено тротуарною плиткою доріжку до центрального входу школи, заасфальтовано  доріжку до пришкільних ділянок (63 тис.грн), замінено вікна на енергозберігаючі в бібліотеці (18 тис.грн). Встановлено зупинку для очікування транспорту – 12 тис.грн.

У Пархомівському дошкільному навчальному закладі замінено систему опалення, вартість робіт 72 тис.грн. У Хрінівці облаштовано дитячий майданчик у  (50, 6 тис.грн) та зроблено систему опалення в старостаті – 180 тис.грн.

У Павлівці  проведено капітальний ремонт вуличного освітлення на  загальну суму 519  тис. грн та  ремонт фойє будинку культури у с.Павлівка – 104 тис. грн. Встановлено огорожу біля дитячого майданчика у с.Слобідка ( 23 тис.грн)

У Красненьківській загальноосвітній школі замінено 2 котли на сучасні, проведено ремонт тепломережі, на що витрачено 700 тис. грн. Сьогодні в навчальному закладі тепло та затишно. Також освітлено вулиці Шевченка, Соборна, Гагаріна. На капітальний ремонт вуличного освітлення  з бюджету громади виділено 350 тис.грн.

Такий же проект реалізовано і в Жаданівському старостинському окрузі: освітлено частину вулиць в селах Сорока та Жадани. Кошторисна вартість робіт склала 230 тисяч гривень. Крім того, встановлено модульну котельню із  твердопаливним котлом в Жаданівському дошкільному навчальному закладі «Берізка». Вартість проекту 564 тис.грн.

У Якубівському старостинському окрузі проводиться ремонт сільського будинку культури, на що було витрачено 147 тис.грн. та проведено ремонт дороги на суму 85 тис.грн.

Хоча Тягунський старостат до кінця року жив ще за власним бюджетом, міською радою надавалась необхідна організаційна підтримку в реалізації проектів з будівництва мереж вуличного освітлення  в селах Тягун та  Володимирівка. За спільні кошти придбали трактор МТВ-80 та відвал до нього.

Крім того, у селах та місті протягом року постійно проводились роботи з грейдерування доріг, поточні ремонти доріг та тротуарів,  ремонти закладів соціальної сфери, облаштовувались дитячі майданчики, були встановлені  автобусні зупинки, сміттєві баки для твердих побутових відходів  і пластику.

Міська рада бере активну участь у різноманітних конкурсах та грантових проектах. Відчутними  для міської казни стали  кошти обласного бюджету в загальній сумі  3 млн 505 тис.грн, отримані у вигляді грантів за перемогу у конкурсі розвитку територіальних громад та з обласного Фонду охорони навколишнього середовища.

Так, завдяки підтримці обласної державної адміністрації та обласної ради у 2107 розпочалась реалізація масштабного проекту вартістю 10 млн. грн. – «Будівництво сміттєсортувального комплексу».

Впорядковано парково-пляжну зону, на що з обласного фонду охорони навколишнього середовища виділено 137 тис.грн. та 80 тис.грн. з бюджету об’єднаної громади.

 З метою виховання екологічної свідомості у дітей та молоді, на базі школи-гімназії №2 реалізовано проект «Сонячний тариф», покликаний ознайомити учнів з принципом роботи сонячних батарей та електростанцій.

 Як інвестицію в майбутнє, ми всією громадою в цьому році заклали наш Іллінецький яблуневий сад.

Досвід Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади у полі зору всієї України. За 2017 рік у громаді побували 27 делегацій з різних областей нашої держави.

  Щодо планів на цей рік, то Програмою соціально-економічного розвитку громади передбачено:

 • Капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць Велика Голицька та Ватутіна.
 • Реконструкція водонасосної станції комунального підприємства «Іллінціводоканал».
 • Будівництво водогону мікрорайонів міста Морозівка та Джупинівка.
 • Будівництво бігових доріжок зі штучним покриттям на базі стадіону «Колос» Дитячо-юнацької спортивної школи.
 • Будівництво стадіону Іллінецької ЗОШ №1 за кошти ТОВ «Люстдорф».
 • Будівництво мереж вуличного освітлення сіл Пархомівка, Хрінівка, Жорнище, Слобідка.
 • Будівництво контейнерних майданчиків для сміття.
 • Капітальний ремонт та створення мультимедійної бібліотеки с Павлівка
 • Встановлення систем опалення у сільських будинках культури та клубах сіл Борисівка, Неменка, Тягун, Володимирівка, Слобідка, Пархомівка, Жадани.
 • Поточний ремонт доріг всіх населених пунктів об’єднаної територіальної громади
 • Заміна паливних котлів дошкільних навчальних закладів Борисівка, Тягун.
 • Будівництво котельні в школі с. Якубівка
 • Капітальний ремонт гідроспоруди в селі Якубівка
 • Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини та будинку лікаря в селі Борисівка
 • Будівництво сонячної електростанції в місті Іллінці
 • Завершення будівництва сміттєсортувального комплексу.

На завершення свого виступу  Володимир Ящук подякував усім,  хто прагне змінити населені пункти громади  на краще. «Вагомі результати будуть лише тоді, коли я, як міський голова, депутати, члени виконкому,  керівники та працівники різних рівнів, кожен житель громади будуть активними учасниками розбудови своєї малої Батьківщини», – звернувся до присутніх Володимир Миколайович.

Leave a reply