Інклюзія

Уже не перший рік у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Іллінецької міської ради створено та працюють ресурсні кімнати, які, насамперед, покликані забезпечити комфортні умови та зробити навчання доступним для дітей з особливими освітніми потребами. Нині такі дітки навчаються як у міських закладах освіти, так і в сільських.

Ці ресурсні кімнати – це додатковий інструмент для адаптації психологічного та фізичного здоров’я дітей з особливими освітніми потребами, що дозволяє емоційно розвивати дитину, зняти нервове збудження, знизити рівень тривожності, займатися зі спеціалістом в індивідуальному порядку. У таких кімнатах є навчальна, ігрова, соціально-побутова та зона відпочинку.

Разом з тим, такі діти навчаються спільно з іншими здобувачами освіти в інклюзивному класі або групі. А особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу забезпечує асистент вчителя або асистент вихователя.

Обладнання для ресурсних кімнат закуплено за кошти державної субвенції, а також за ці кошти проводяться корекційно-розвиткові заняття з дітьми.

Таким чином, створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами – один з головних пріоритетів Нової української школи, а також крок до їх успішного життя в соціумі.

Leave a reply