Інновації в освіті

03 липня 2017 року відбулося засідання круглого столу за участі заступника міського голови Людмили Трохимець, начальника управління освіти міської ради Світлани Крот, заступника начальника управління освіти Олексія Животівського, директора Іллінецького навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №2” Раїси Гобеляк та директора Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Олександри Письменної з питання створення опорних шкіл на базі Іллінецького освітнього округу.

Першочерговим завданням для опорних шкіл є забезпечення рівного доступу до якісної освіти, а також питання ефективності використання ресурсів.

Замість моделі «школа на кожне село» запропоновано систему опорних шкіл та їхніх філій за умов: початкова школа максимально наближена до місця проживання дитини, наявність навчального закладу, що може виконувати функції опорного, розвиток необхідної інфраструктури та підвіз учнів і вчителів до опорної школи.

Учасники круглого столу були єдині в тому, що вчитель – ключовий елемент в системі освіти. Без підвищення рівня кваліфікації вчителів, зміни підходів неможливо буде провести реформу. А ще в опорній школі має бути досвідчений директор, кваліфікований педагогічний колектив і достатня матеріально – технічна база.

Опорні школи необхідно сприймати як інновацію, яка спроможна суттєво поліпшити результати освітньої діяльності.

Leave a reply