Катастрофа на Чорнобильській АЕС - біль всієї України

Все далі в історію відходять ті сім місяців 1986 року, протягом яких героїчними зусиллями та самовідданою мужньою працею сотень тисяч простих людей, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вдалось приборкати вогнище радіації. Однак, незважаючи на плин літ, ця катастрофа залишається болем для всієї України, ті трагічні події не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь.

26 квітня ми щорічно вшановуємо наших співвітчизників, котрі  мужньо захищали людство від наступу неприборканої стихії, з глибокою скорботою схиляємо голови перед пам’яттю героїв-рятівників, які віддали свої життя, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистивши тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.

У зв’язку з 31-ю річницею аварії на Чорнобильській АЕС відбулась зустріч міського голови, заступників голови райдержадміністрації та голови районної ради з представниками районного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль Україна».

Голова районного громадського об’єднання «Союз Чорнобиль Україна» Василь Погребняк розповів про роботу, яка проводиться в напрямку підтримки та захисту прав учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалих від цієї катастрофи, одночасно пройшло активне обговорення проблемних питань, які хвилюють цю категорію населення.

Зі словами вдячності за неоціненний подвиг, за жертовне і сумлінне виконання свого службового та громадянського обов’язку, захист рідної землі заради майбутніх поколінь звернувся до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Іллінецький міський голова Володимир Ящук. Володимир Миколайович побажав усім присутнім міцності духу, сімейного благополуччя, оптимізму, миру та впевненості в завтрашньому дні.

Почесними грамотами Іллінецької міської ради, районної державної адміністрації та районної ради за мужність і героїзм, проявлені під час ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, самовідданість, активну громадську позицію нагороджено ліквідаторів аварії на ЧАЕС, активістів громадської організації “Союз Чорнобиль Україна”.

Далі відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС та жертвам цієї радіаційної катастрофи, участь в якому взяли керівники міста та району, ліквідатори аварії на ЧАЕС, постраждалі від Чорнобильської катастрофи, представники трудових колективів підприємств, організацій, установ,  громадськість міста.

Іллінчани вшанували пам’ять земляків, життя яких забрала ця страшна трагедія, хвилиною мовчання. По закінченні мітингу відбулось покладання квітів до пам’ятника.

    

 

Leave a reply