Хвилиною мовчання та покладанням квітів і гірлянд Іллінеччина вшанувала у День Соборності пам’ять патріотів, котрі віддали своє життя за незалежну єдину Українську державу

Хвилиною мовчання та покладанням квітів і гірлянд Іллінеччина вшанувала у День Соборності пам’ять патріотів, котрі віддали своє життя за незалежну єдину Українську державу
В історії кожного народу є дати й події, що мають вагомий вплив на розвиток нації в цілому та не втрачають своєї актуальності й значущості з плином часу.
До таких подій належить 22 січня 1919 року, коли на Софійському майдані у Києві було урочисто оголошено про об’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки в одну самостійну Українську соборну державу. Акт злуки увінчав прагнення українців, століттями розділених і поневолених різними імперіями, жити у своїй єдиній державі та став основоположною подією для новітнього українського державотворення. Його зміст і значення важко переоцінити. Вони по-справжньому розкриваються тепер, коли вже у ХХІ столітті українці знову змушені стати на захист соборності та суверенітету рідної держави.
З нагоди Дня Соборності України біля пам’ятника Великому Кобзарю сьогодні у нашому місті відбулись урочистості, участь у яких взяли Іллінецький міський голова Володимир Ящук , секретар міської ради, заступники міського голови, керуюча справами виконавчого комітету, працівників міської ради, учасники бойових дій на Сході України.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять учасників АТО (ООС), Героїв Небесної Сотні та усіх патріотів, котрі віддали своє життя за незалежну соборну Українську державу.
Подяками міської ради було відзначено іллінчан, учасників АТО/ООС. Серед нагороджених є воїни, котрі нині боронять територіальну цілісність України, то ж нагороди отримали їх рідні.
Учасники урочистого заходу поклали квіти до пам’ятника жителям району, котрі загинули на Сході України, пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, пам’ятників Тарасу Григоровичу Шевченку.
Leave a reply