Компенсація витрат власнику житлового приміщення приватного житлового фонду за тимчасове розміщення у себе внутрішньо переміщених осіб

Компенсація витрат власнику житлового приміщення приватного житлового фонду за тимчасове розміщення у себе внутрішньо переміщених осіб
📌ХТО МАЄ ПРАВО НА КОМПЕНСАЦІЮ ?
Громадяни України віком від 18 років, які є власниками жилих приміщень приватного житлового фонду, і безоплатно розміщували в цих приміщеннях переселенців, які після введення воєнного стану перемістилися з Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та м. Київ, і не є отримувачами щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату ЖКП.
📌ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ВЛАСНИКУ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ ПРИВАТНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, ЯКИЙ РОЗМІСТИВ У СЕБЕ ВПО, ЩОБ ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ?
🔷Подати заяву до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за місцем розташування жилого приміщення не пізніше наступного дня з дня розміщення ВПО.
👆В заяві зазначити
➖прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб;
➖додати дкопії документів, що посвідчують їх особи (паспорт громадянина України або свідоцтво про народження).
❗В день припинення розміщення ВПО або зміни їх кількості 👉 подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні.
📌ЯКИЙ МЕХАНІЗМ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО НАДАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ ВЛАСНИКУ ЖИЛОГО ПРИМІЩЕННЯ ПРИВАТНОГО ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, ЯКИЙ РОЗМІСТИВ У СЕБЕ ВПО ?
📎Заява розглядається виконавчим комітетом сільської, селищної, міської ради протягом п’яти робочих днів.
✔️Протягом строку розгляду заяви уповноважені особи виконавчого комітету проводять верифікацію наведених у заяві відомостей з відвідуванням (у разі потреби) місця розміщення ВПО, а саме:
➖факту такого розміщення та його безоплатності;
➖кількості розміщених осіб та умов їх проживання;
➖документів, що встановлюють особу;
➖дані про відсутність або наявність у заяві інформації про осіб, які отримують щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
👆За результатами перевірки визначається обсяг компенсації витрат власника житла.
📌ЯКА СУМА КОМПЕНСАЦІЇ ?
🔹Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких жиле приміщення надавалося для розміщення ВПО, та кількості осіб, які там проживали (людино-днів).
🔹Кількість людино-днів визначається шляхом додавання кількості ВПО, які проживали у жилому приміщенні власника, в кожний день місяця.
🔹Сума компенсації за кожен людино-день визначається на рівні 14,77 гривні.
💳Загальна сума компенсації визначається шляхом визначення добутку загальної кількості людино-днів на суму компенсації за кожен людино-день.
📌ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД БУДЕ НАРАХОВУВАТИСЬ КОМПЕНСАЦІЯ ?
🏠З дня розміщення ВПО, але не раніше дати включення до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб інформації про розміщення внутрішньо переміщеної особи у відповідному жилому приміщенні.
📌ЯКИМ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИМ АКТОМ ВРЕГУЛЬОВАНО ПОРЯДОК ?
Постанова Кабінету Міністрів України від 19.03.2022 № 333 “Про затвердження Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану і не отримують щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.
 
Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області
 
 
Leave a reply