Концепція розвитку Іллінецького кратера як складова підвищення туристичної привабливості регіону

Іллінецький кратер знову в центрі уваги. Нагадаємо, що у 2018 році міська рада ініціювала проведення природоохоронних заходів та створення базової туристичної інфраструктури на місці падіння метеорита поблизу с.Лугова. Наразі робота над покращенням та розвитком цієї локації продовжується. Так, 29-30 липня Вінницьким Центром розвитку місцевого самоврядування та обласною державною адміністрацією було проведено дводенний семінар з теми: «Туристичний кластер Вінницького регіону. Нові можливості для операторів та ОТГ». Тема семінару розвивалась саме навколо Іллінецького кратера. Перший день пройшов у місті Вінниця в Центрі розвитку місцевого самоврядування. Семінар відкрили директор Вінницького відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, Віце Консул Республіки Польща у Вінницькій області Агнешка Гуральська, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку обласної державної адміністрації Вєга Кулявець. Були запрошені іноземні експерти, ініціатори та безпосередні учасники надзвичайно масштабного проекту зі створення Парку динозаврів у Балтові, Республіка Польща – Герард Герлінський, Роман Вадовські, Влодзімєж Щурек. Вони розповіли, як на базі невеликого населеного пункту, в якому мешкає 3000 жителів, їм вдалось розбудувати цілий туристичний комплекс з щорічним мільйонним відвідуванням туристів, відомий сьогодні у всій Європі. Поділився своїм досвідом, як створювати сучасний туристичний продукт в Україні, і надав практичні поради стосовно розвитку Іллінецького кратера координатор проекту «Зелені Шляхи України» Сергій Підмогильний. 
Начальник відділу стратегічного планування та інвестиційного розвитку Іллінецької міської ради Тетяна Герман презентувала учасникам семінару результати проведеної Іллінецькою міською об’єднаною територіальною громадою роботи у напрямку впорядкування території та облаштування туристичного об’єкта “Іллінецька астроблема” й розповіла про подальше бачення реалізації цього проекту.
Представники громадської організації «Освітній простір 2.0» Вікторія Турчак та Олена Солоїд провели практичну роботу над розробкою концепції Іллінецького кратера.
Другий день семінару проходив на базі Іллінецької міської ради з виїздом на Іллінецький кратер. Було надзвичайно приємно вітати поважних гостей та бачити великий інтерес до цієї туристичної локації, адже замість запланованих 30 учасників, у семінарі взяло участь понад 50 осіб. Серед них представники обласної державної адміністрації Вєга Кулявець і Василь Головченко, голова постійної комісії обласної Ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних засобів масової інформації, співзасновник інформаційного видання «33 канал» Тетяна Редько, радник з регіонального розвитку Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Юрій Войціцький, директори музеїв області, керівник Вінницького Планетарію, експерти з Польщі і України, туроператори, представники громадських організацій та об’єднаних територіальних громад Вінницької області. Такий семінар з напрацювань ідей щодо подальшого розвитку туристичного об’єкта “Іллінецька астроблема” проводиться вже вдруге і є дуже важливим з точки зору його популяризації, залучення інвесторів для покращення туристичної інфраструктури, знайомства з успішними прикладами розвитку туризму як в Україні, так і за кордоном. 
Ця практична робота має тривати і надалі. Також надзвичайно важливо залучити до неї малий та середній бізнес, які б забезпечили сталість цього проекту. Адже попереду в Іллінецької міської об’єднаної територіальної громади амбітні плани – розробити комплексний туристичний продукт, здатний задовольнити потреби сучасного туриста, знайти кошти, спонсорів і перетворити Іллінецький кратер на найбільшу туристичну атракцію Вінниччини.

Leave a reply