Коронавірус. Що потрібно знати?

Коронавірус. Що потрібно знати?
Шановні іллінчани!
 
   Ситуація щодо збільшення хворих на COVID-19 на Вінниччині ускладнюється з кожним днем. Серед жителів Іллінецької міської територіальної громади також фіксується ріст захворюваності гострими респіраторними інфекціями, їх ускладненнями (пневмоніями), в тому числі спричиненими коронавірусом.
     За підсумками 2020 року серед жителів Іллінецької ОТГ було зареєстровано 378 випадків коронавірусної хвороби, проліковано 471 пневмонію, що в 8 разів перевищило кількість пневмоній, зафіксованих у 2019 році.
     Станом на 11 березня 2021 року захворіло на коронавірусну хворобу 185 жителів нашої громади, у 84 з яких виявлено пневмонію.
     Аналізуючи перебіг хвороби у людей різного віку, варто зауважити, що на даний час збільшилась кількість хворих серед молоді, дітей, людей працездатного віку, хвороба протікає у важкій формі (кожен сьомий захворілий потребує стаціонарного лікування).
    Таке зростання кількості хворих осіб пояснюється недотриманням вимог карантинних заходів. Основний шлях зараження гострими респіраторними інфекціями – повітряно-крапельний, а коронавірусом крапельний та контактний.
     З метою попередження інфікування необхідно:
📍зменшити кількість контактів із захворілою людиною;
📍використовувати засоби індивідуального захисту, особливо при відвідуванні громадських місць чи перебуванні у закритих недостатньо провітрюваних приміщеннях;
📍дотримуватись соціальної дистанції не менше 1м;
📍прикривати рот-ніс під час кашлю та чхання одноразовою серветкою;
📍часто мити руки з милом або, якщо це неможливо, обробляти спиртовмісним антисептиком.
📍 хворим на COVID-19 та контактним особам суворо дотримуватись режиму самоізоляції.
    При появі ознак гострого респіраторного захворювання (підвищення температури тіла до 38 чи більше, слабкість, нежить, сухий кашель) непотрібно терміново звертатись в медичний заклад – цим Ви інфікуєте безліч осіб. Зателефонуйте сімейному лікарю, який оцінить стан Вашого здоров’я, при необхідності спрямує мобільну бригаду для взяття біоматеріалу на виявлення коронавірусу та надасть відповідні рекомендації.
     У разі легких симптомів перебігу хвороби необхідна самоізоляція та симптоматичне лікування. Під час самоізоляції перебувайте дома, зменшіть кількість контактів з оточуючими, використовуйте засоби індивідуального захисту. При погіршенні стану здоров’я під час самоізоляції повідомте свого сімейного лікаря, який визначить подальшу тактику лікування. При важкому перебігу сімейний лікар порадить викликати бригаду екстреної медичної допомоги за номером 103.
   Для покращення медичного обслуговування жителів громади в Іллінецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини працює пункт невідкладної допомоги з 8.00 до 20.00 в робочі дні, у вихідні – з 8.00 до 15.00.
    У разі погіршення стану здоров’я у позаробочий час (висока, більше 38,5 температура тіла, задишка, сильний сухий кашель) хворий може самостійно викликати екстрену медичну допомогу за номером 103.
З березня цього року КНП «Іллінецька міська лікарня» Іллінецької міської ради приймає у разі необхідності на стаціонарне лікування жителів громади з підозрою або підтвердженим COVID-19, захворюванням на пневмонію при важкому їх перебігу.
      Для визначення необхідності госпіталізації пацієнт повинен звернутись до сімейного лікаря та оформити електронне направлення.
  При потребі отримання консультації та неможливості зв’язатися із сімейним лікарем відповідно до укладеної декларації, жителі Іллінецької громади можуть зателефонувати на «Гарячу лінію» комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради за  тел. 2-10-71 або 067 433 18 03.
 
Адміністрація комунального підприємства «Центр первинної медико-санітарної
допомоги»  Іллінецької міської ради
Leave a reply