Культура під час карантину

В Україні триває карантин у зв’язку з пандемією коронавірусу. Всі заклади культури нашої громади було переведено на дистанційну форму роботи. Як переживають карантин і чим займаються на цей час культармійці?

У селах, як ведеться, робота є завжди. Так, протягом березня працівники Красненьківського, Василівського, Павлівського, Сорокського, Паріївського, Тягунського, Якубівського та Борисівського закладів культури клубного типу заготовляли дрова для наступного опалювального сезону, оскільки мають ново встановлені твердопаливні котли. У квітні проведено благоустрій та санітарні очистки територій прилеглих до закладів культури, висаджено півсотні дерев. Упорядковувалися братські могили, пам’ятні знаки періоду ІІ світової війни. Наразі обкошують буйні трави навколо об’єктів культури, адже рясні дощі спонукають до їх росту.

А в часи негоди втілюють в життя ідеї та мрії: займаються поточним ремонтом кімнат гурткової роботи, пошиттям сценічних костюмів, переглядають відеоматеріали, прослуховують та підбирають музичний матеріал, розбивку партій, зйомки та монтаж відео роликів до свят та знаменних дат.

До Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні працівники культури долучилися до відео-марафону «Ми пам’ятаємо» передавши квітку пам’яті до Меморіалу Слави, що в м.Іллінці. До речі, символ травневих днів – червоний мак – виготовили працівники нашої бібліотеки.

Усі, без виключення, працівники галузі приєдналися до флеш-мобу «Вишиванка єднає українців» – співали пісень про вишивану долю, читали вірші, демонстрували відео і фото, як власні ,так з аматорами сцени, учнями читачами..

До Дня Європи вихованці Іллінецької дитячої музичної школи влаштували музичну віртуальну подорож до країн ЄС, виконуючу пісенні твори західних авторів. А Іллінецька міська мультимедійна бібліотека організувала віртуальне знайомство «ЄС на книжковій полиці», он-лайн вікторину до Дня Європи.

Викладачі та учні Іллінецької дитячої музичної школи провели флеш-моб до Дня захисту дітей «Всі ми родом із дитинства». Міська мультимедійна бібліотека започаткувала щотижневі відео- читання книг сучасних європейських авторів для наймолодших читачів в режимі зворотного зв’язку у формі дитячих малюнків з подальшим визначенням переможців. Створили літературні розваги за мотивами казок на платформі LearningApps.

Під час карантину 27 фахівців галузі підвищували свій фаховий рівень дистанційно на платформі ZOOM при Вінницькому навчально-методичному центрі галузі культури.

Наразі, клубні працівники «мудрують» над онлайн-концертами до Днів Конституції та Молоді, викладачі дитячої музичної школи проводять випускні онлайн іспити для випускників, бібліотекарі впорядковують книжковий фонд підвищують свою професійну кваліфікацію шляхом перегляду професійної періодики та професійних сайтів. Одним словом – працюють, опановуючи і впроваджуючи нові альтернативні засоби відвідування.

Працівники культури з нетерпінням чекають закінчення карантину, щоб продовжувати радувати своїх глядачів приємними зустрічами і дарувати їм найкращі емоції.

А ще раз переглянути відео виступи можна за посиланням на сторінку у фейсбуці «Культура Іллінеччини» https://www.facebook.com/pg/culturaillinci/videos/?ref=page_internal

Leave a reply