Купальське свято

7 липня Центр культури, мистецтва та естетичного виховання Іллінецької міської ради спільно з районним будинком культури запросили іллінчан та гостей міста на святкове дійство “Купальські забави”.

Купальське свято належить до найдавніших свят українського народу. Це свято молодості, краси, природи. Воно поєднується з християнським святом – Різдва Івана Хрестителя.

“Тож світло Хрестителя над землею, а ми веселімось всією сім’єю,” – проголошують ведучі свята Вікторія Мазур та Максим Руденко.

Під звуки оркестру на територію міського пляжу в’їжджають на возі герої свята – Купава й Купало в супроводі хлопців і дівчат, Водяний з русалками, Відьма та чортенята, самодіяльні артисти районного будинку культури.

А навколо сценічного майданчика вирує свято. Розвернуто палатки українських сувенірів, предметів побутів, що прекочували з Івано-Франківщини в Іллінці. Для малечі організовано різноманітні атракціони. Гості свята мали можливість поласувати різноманітними стравами української кухні – юшкою, варениками, козацькою кашею, узваром, шашликами, які запропонували майстри кухні районної спілки споживчих товарист “Райспоживспілка”. На спортивній арені – змагання з пляжного волейболу, арм-реслінгу, шашок.

В цей час на площі, біля Марени, дівчата водять хороводи, квітчають купальське деревце, зі сценічного майданчика свої таланти дарують найкращі співаки міста – Оксана Качула, Софійка Войтюк, Діана Алексеєнко, Володимир Олійник та Олена Кузьміна, Людмила Піскова та Альона Орендочка, гурт “Завзяті холостяки”, тріо “Горлиця”.

Герої свята – Купава і Купало (ролі виконували Тетяна Гуцько й Геннадій Сергеєв) вміло вели розважальну програму: конкурс на кращий купальський вінок, “музичний каледоскоп”, перетягування каната, “дістань подарунок”, змагання, хто швидше з’їсть тарілку вареникі, тощо.

Іллінчан зі святом привітав Водяний (актор Сергій Пилипчук) та Русалки, які подарували містянам танець (постановка хореографічних номерів Тетяна Проданець).

В канву свята вписалися  й “нечисті” – Відьма та чортненята, які прийшли на святкове дійство з відьомським шабашем. Та недовго вони “правили бал”, їх прогнали Купава та Купало.

І от настає особлива мить свята: Водяний запрошує всіх купатися та пускати віночки на воду. До води йде Водяний з русалками і  “ховається”  у  хвилях  річки Соб, яка понесла купальські вінки … Переважно малеча та молодь наважились купатись із повелителем рік та озер.

Спалахує  “вогонь кохання”, який запалили Купава та Купало. Хлопці, дівчата, очищаючись вогнем, стрибають через вогнище, а на сцені гість свята – співак, композитор, поет, лауреат всеукраїнських і міжнародних конкурсів Петро Головатюк дарує своє пісенне мистецтво публіці.

Протягом свята краяни не лише споглядали сценічне дійство, а й самі були його учасниками: вгадували мелодії відомих пісень, пили квас та їли вареники на швидкість, водили хороводи,  мірялись силами в перетягуванні канату. Найсмілиші діставали чоботи на високому стовпі. Усі учасники конкурсів та розваг отримали призи-обереги, а сміливці, які все ж таки дістали чоботи – цінні подарунки.

Завершувала святкові “купальські забави” – молодіжна дискотека.

 

 

Leave a reply