Лісівники Вінниччини вирощують та заготовляють новорічні дерева без шкоди довкіллю

Існує хибна стереотипна точка зору, що купуючи живу ялинку, ми шкодимо довкіллю. Однак насправді державні лісогосподарські підприємства новорічні ялинки вирощують на спеціальних плантаціях – шкілках або землях, непридатних для створення лісів (приміром, під лініями електромереж, де неможливо вирощувати дерева). Крім того, за молодими насадженнями проводяться постійні догляди протягом 5-6 років.

Жива прибрана ялинка у новорічне свято! Що може більше радувати зір?! Як приємно просто провести рукою по натуральній хвої! А що вже казати про аромат, який наповнює дім присутність новорічного дерева! До того ж, дихати поряд із хвойним деревом ще й корисно для організму, адже хвойні породи – чемпіони у виділенні фітонцидів. Ці речовини, потрапляючи разом із повітрям в легені людини, можуть знешкодити бактерії, грибки і навіть віруси, які зачаїлися в організмі і очікують сприятливого часу для розвитку інфекцій, перш за все, дихальних шляхів і ЛОР-органів.

Тепер навпаки, подумаймо про «користь» пластикової штучної ялинки. Фахівці стверджують, що штучні ялинки дуже небезпечні для довкілля та здоров’я людини. ПВХ – це різновид пластику, з якого виготовляють штучні ялинки. У Європі  полівінілхлорид (ПВХ) вже давно не використовують для пакування харчових продуктів. Ми ж свідомо дихаємо його випарами, ставлячи вдома штучну ялинку. А барвники, якими фарбують таке деревце, містять в собі свинець! При кімнатній температурі таке штучне деревце віддає вам масу токсичних речовин.

І крім того, щодня у світі вирощують для споживання масу рослин: овочі, фрукти, трави, квіти… Ми ж не бажаємо замінити живі троянди на пластикові, хоча троянда – це теж чагарникова порода, яка виділяє кисень? Навпаки, зараз активно пропагується рух проти штучних квітів, пластикового посуду та упаковки, які забруднюють довкілля.

Сьогодні в асортименті порід, які вирощуються в якості новорічних ялинок, ви можете вибрати такі: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

У галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

– на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку;

– щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;

– є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Заготівля новорічних ялинок проводиться, враховуючи заявки торгівельних організацій та споживачів.

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами України заплановано реалізувати близько 500 тис. шт. новорічних ялинок. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, заготовлюються під замовлення покупців.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Leave a reply