У нас є ціль, є бажання працювати, є сильна згуртована команда, яка любить своє рідне місто і все робить для того, щоб воно стало красивим, сучасним, європейським та комфортним для життя іллінчан

На цьому міський голова наголосив під час проведення загальних зборів громадян в Іллінцях, які відбулись  у п’ятницю, 19 травня.

Саме цього дня у залі районного будинку культури він звітував перед громадою про свою роботу та діяльність депутатів міської ради, про те, що було зроблено в місті в 2016 році та про завдання, які ставить перед собою керівництво вже  об’єднаної громади на цей рік.

Насамперед Володимир Миколайович розповів про перспективи, які з’явились перед громадою після об’єднання. Міський голова зауважив, що якщо до об’єднання доходи в бюджет складали 18 млн грн, то після об’єднання, у 2017 році, за попередніми розрахунками, місцевий бюджет становитить майже 69 млн грн, а це додаткові кошти для розвитку громади й підвищення соціальних стандартів життя жителів об’єднаної громади. Та, найголовніше, на чому акцентував увагу присутніх очільник громади – у результаті децентралізації з’явилась можливість приймати рішення самостійно, що дозволило вийти на якісно новий рівень місцевого врядування.

Досить детально у своєму звіті він зупинився на питаннях благоустрою, зміцненні матеріально-технічної бази житлово-комунального господарства, проведенні робіт з озеленення міста. У цьому напрямку зроблено чимало. Місто змінюється прямо на очах. Впорядковано клумби, висаджено квіти та дерева.

Освітлено 19 вулиць та 6 провулків загальною протяжністю більше десяти кілометрів, зокрема: вулиці Слов’янську, Бойка, Варварівську, Ватутіна, Гагаріна, Весняну, Багнюка, Ентузіастів, Кармелюка, Калинову, Молодіжну, Садову, Тімірязєва, Зоряну, Хлібну, Козацьку, Мирну, Студентську, Чкалова. Замінено 122 ліхтарі на енергозберігаючі по вулицях: Вільшанська, Незалежності, Європейська, Соборна. Такий великий об’єм робіт вдалось провести завдяки тому, що придбали автовишку для комунального підприємства «Добробут». Володимир Миколайович запевнив присутніх, що до кінця цього року всі вулиці міста буде освітлено.

Проведено капітальний ремонт тротуарів та дорожнього покриття по вулиці Соборна в центрі міста, на що витрачено 412 тис.грн. Облаштовано тротуар довжиною 1130 метрів по вул. Соборна в мікрорайоні Варварівка, вартість проведення робіт – 980 тис.грн.

Для того, щоб людям було зручно очікувати автотранспорт, у минулому  році встановлено 4  нових зупинки в місті Іллінці; в першому кварталі 2017 року – ще 3 зупинки в Іллінцях та по одній зупинці в селах Неменка, Хрінівка та Жорнище. За рахунок залучення коштів місцевого бюджету та коштів громадян замінено  водогони по провулку Івана Франка, на вулицях Хлібна та Олександра Багнюка. Загальна вартість проведених робіт 194 тис. грн., з міського бюджету виділено 166 тис. грн.

Іллінецька міська рада одна з перших в області започаткувала сучасний підхід до збору та утилізації твердих побутових відходів. Закуплено 60 решіткових контейнерів для збору пластику, в тому числі 40 встановлено в м.Іллінці, 20 – в селах громади. Додатково встановлено 30 баків для твердих побутових відходів.  На даний час працівники КП «Добробут» виготовляють решіткові контейнери власними силами, що дає змогу економити 500 грн. на кожному контейнері. Взагалі цивілізований підхід до роздільного збору та утилізації  твердих  побутових відходів – один з пріоритетів у діяльності міської ради.

Встановлено прес для пресування пластикової тари. За цей період відібрано з основної маси твердих побутових відходів майже 6 тисяч кілограм пластикової тари на  35 тис. грн.  Це суттєво зменшило кількість рейсів комунального транспорту та заощадило місту п’ятнадцять тис. грн. Виручені кошти спрямовуються на озеленення міста та будівництво теплиць.

Постійно проводились роботи з грейдерування доріг міста та сіл, а також підсипка та ямкові ремонти доріг з асфальтобетонним покриттям, на  що в 2016 році спрямовано півтора мільйона гривень.

Ще одне з важливих завдань, над яким працювали в минулому році – виготовлення генерального плану міста. Без цього документа неможливо провести операції із земельним ресурсом міста, орендою, продажем, виділенням під будівництво житла, гаражів, комерційної нерухомості, надати земельні ділянки учасникам антитерористичної операції. Загальна вартість виготовлення генерального плану становить майже 765 тис. грн., 300 тис. з них було витрачено на виготовлення інженерно-топографічної основи. Виготовлення генерального плану міста вже на завершальній стадії.

Володимир Миколайович зауважив, що громада йде в ногу з часом. Це стосується й активної  роботи з написання та реалізації грантових проектів. Так, у минулому році реалізовано проект: «Іллінці – безпечне місто», що дало можливість встановити 12 відеокамер зовнішнього спостереження в найбільш людних місцях міста. У рамках реалізації проекту «Увага – діти» облаштувано світлофорне регулювання на пішохідному переході біля ЗОШ I-III ст. №1. Виготовлено  проектно-кошторисну документацію на реконструкцію та оновлення центральної площі Іллінець. Роботи з реалізації проекту «Європейська площа» розпочнуться найближчим часом.

У полі зору міської влади піклування про ветеранів, людей з обмеженими можливостями та малозабезпечених громадян. У 2016 році з бюджету міської ради 152 жителям громади  було виділено 150 тис.грн. матеріальної допомоги. Допомогу отримали 73 учасники АТО на загальну суму 216 тис. грн. Окрім цього для сорока шести учасників бойових дій виділено земельні ділянки площею по 2 гектара для ведення особистого селянського господарства та одній людині для зведення житлового будинку.

З метою вшанування пам’яті іллінчан, котрі загинули, захищаючи суверенітет нашої держави  на Сході України, спільними зусиллями районної та міської влади, громадських організацій – «Іллінці – наше місто», Спілки учасників АТО та ветеранів інших бойових дій у місті Іллінці встановлено пам’ятник полеглим воїнам та меморіальну дошку нашому земляку, кадровому військовому, полковнику Олександру Багнюку на вулиці, котру названо на його честь.

Сприяє міська рада розвитку фізичної культури та спорту. Так, за фінансової підтримки міської ради в місті проводились Всеукраїнські турніри з дзюдо та боксу, міжрайонні змагання з волейболу. Фінансова підтримка надавалась й танцювальним колективам: «Фантазія», «Ілляночка», «Санлайф», які є призерами всеукраїнських та міжнародних конкурсів, на що з  міського бюджету виділено 55 тис.грн.

Іллінецька громада береже свою багату культурну спадщину. Вперше за останні десятиліття у вересні минулого року було організовано святкові заходи з нагоди 625-ї річниці від першої писемної згадки про м.Іллінці.

Відкрито меморіальну дошку  польсько-українському поету та композитору -Тимку Падурі, який народився в Іллінцях, участь у відкритті якої взяв надзвичайний і повноважний консул  Республіки Польща у місті Вінниця.

Було докладено чимало зусиль, аби по-європейськи прикрасити місто та населені пункти об’єднаної громади до новорічних та різдвяних свят, за що дякували іллінчани та гості міста.

Незабутнім святковим дійством став Перший всеукраїнський фестиваль – конкурс колективів народного хорового співу імені Віталія Іжевського під назвою «Над Собом пісня дзвінко лине», який відбувся у ці травневі дні.  В конкурсі взяли участь 550 учасників , 19 колективів з п’яти областей України. Високий рівень організації фестивалю-конкурсу відзначили, як і учасники фестивалю, так і поважне журі.

Однак, як зауважив Володимир Миколайович, ще більше роботи попереду.  Він детально розповів про проекти, над реалізацією яких працює міська влада, та про плани на найближчу перспективу. Зокрема заплановано:

– капітальний ремонт систем водопостачання на вулицях: Молодіжна та Івана Франка;

– капітальний ремонт доріг, облаштування їх асфальтобетонним покриттям по вулицях: Хлібна, Бойка, Олександра Багнюка, Молодіжна, Івана Франка;

– будівництво дороги до с. Неменка зі сторони мікрорайону Голики;

– будівництво тротуарів по вулицях: Вільшанська, Європейська, Незалежності;

– поточний  ремонт усіх міських  та сільських доріг;

– освітлення вулиць сіл Павлівка, Василівка, Красненьке, Жадани, Сорока, Хрінівка, Пархомівка.

– капітальний ремонт приміщень бібліотеки с. Жорнище, Будинку культури с. Василівка, сільського клубу с. Якубівка.

– оновлення автопарку комунального підприємства «Добробут»;

– будівництво систем водопостачання мікрорайонів Морозівка,  Джупинівка.

Серед найбільш амбітних проектів Володимир Миколайович назвав будівництво сміттєсортувального комплексу в м.Іллінці.

«Планів чимало, – завершив свій виступ міський голова, – однак резулізувати їх ми зможемо лише тоді, коли міський голова, депутати, члени виконкому,  керівники та працівники різних рівнів, кожен житель населених пунктів об’єднаної громади будуть активними учасниками розбудови та розвитку міста та сіл, у яких вони проживають, працюватимуть на їхнє благо, а не просто споглядатимуть зі сторони.  Лише спільна праця влади та всієї громади дасть реальні результати».

Іллінчани у своїх питаннях піднімали проблеми стану доріг, ремонту димоходів багатоповерхових будинків, високих цін на хліб та вирішення питання про продаж соціального хліба й інші. Володимир Миколайович сказав, що всі питання, з якими звернулись жителі міста, будуть вирішуватись.

Презентація до звіту міського голови Володимира Ящука

Leave a reply