«Митці Іллінеччини»: у краєзнавчому музеї відбулася екскурсія

«Митці Іллінеччини»: у краєзнавчому музеї відбулася екскурсія

В рамках відзначення 220 річниці з Дня народження українсько-польських поетів  композиторів, музикантів, уродженців міста Іллінці – Тимка Падури (21.12 1801 – 1871) та Северина Гощинського (04.11.1801- 1876) у комунальному закладі «Іллінецький краєзнавчий музей» міської ради відбулась тематична екскурсія на тему «Митці Іллінеччини».

Аби дізнатися більше інформації про відомих земляків до музею завітали учні 8 класу Іллінецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

Директор музею Вікторія Настич розповіла дітям про життєвий та творчий шлях Тимка Падури та Северина Гощинського, які об’єднали польську та українську культури.

За словами Вікторії Настич, твори Тимка Падури тривалий час поширювалися лише в рукописах і мали значний вплив на українську літературу.

«Відомо, що під впливом  українського фольклору Тимко Падура написав пісні «Гетьманці», «Запорожець». Найвідоміший його твір «Гей соколи» став частиною польського гімну та використовувався у фільмі «Вогнем і мечем», – наголосила директор музею.

Найвідомішим твором Северина Гощинського є поема «Канівський замок», в якій змальовував події Коліївщини. Поет правдиво показав причини наростання народного гніву, описав хід подій. Під час цього повстання Северин Гощинський написав ряд патріотичних віршів: «Марш на Буг», «Антихрист свободи».

Більшість творів поета написані на українські теми. Северин Гощинський є представником «української школи» в польській літературі.

В ході екскурсії відвідувачі ознайомились й з іншими відомими митцями нашої громади, а також переглянули виставку друкованих матеріалів та речей домашнього ужитку на українсько-польську тематику кін. XIX. ст. з фондової колекції музею.

Leave a reply