На Іллінеччині вшанували пам'ять загиблих євреїв у Бабиному Яру

На Іллінеччині вшанували пам'ять загиблих євреїв у Бабиному Яру

Цьогоріч вшановуються 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру – масових розстрілів мирного населення, вчинених нацистами під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

Маховик смерті забрав упродовж 1941-1943 років життя близько 100 тисяч людей – євреїв, ромів, полонених червоноармійців, пацієнтів психіатричної лікарні, цивільних заручників, українських націоналістів і радянських партизанів, в’язнів Сирецького концтабору.

Нажаль, такі страшні злочини відбувалися і у нас, на Іллінеччині.

Відомо, що під час німецької окупації в Іллінцях було створено гетто, куди зігнали не тільки іллінецьких євреїв, а й євреїв з навколишніх містечок та сіл. Також в гетто опинилися ті, хто потрапив до Уманського котла і не зміг евакуюватися, переважно жителі Вінницької області.

Усіх бранців змусили носити на одязі пов’язку із шестикутною зіркою Давида.

Пізніше людей вивозили за межі населених пунктів та безжально розстрілювали. Масові розправи були вчинені у листопаді 1941 року та у квітні-травні 1942 року.  

До літа 1943 року майже все єврейське населення гетто було знищено.

Долучилася до скорботних заходів, які наприкінці вересня – на початку жовтня 2021 року відбуваються в Україні, й наша громада.

Сьогодні, 5 жовтня, Іллінецький міський голова Володимир Ящук, його заступники Олег Дмитрик та Людмила Трохимець, а також представники міської ради поклали квіти та лампадки до пам’ятних знаків, встановлених на місцях поховань жертв масових розстрілів та вшанували їх пам’ять. 

 

Leave a reply