На Іллінеччині вшанували захисників і захисниць України та вклонились пам'яті загиблих Героїв

На Іллінеччині вшанували захисників і захисниць України та вклонились пам'яті загиблих Героїв
14 жовтня, у світлий день Покрови Пресвятої Богородиці, у нашій державі відзначається три величні свята – День захисників та захисниць України, День Українського козацтва, День створення Української повстанської армії.
Ця дата обрана не випадково, адже з давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва, а тепер і українського війська.
Сьогодні Іллінеччина вшановувала своїх синів і доньок, які у такий важкий для країни час стали на її захист та поповнили ряди борців за незалежність, мир та добробут рідної країни.
Урочисті заходи відбулися за участі керівництва міста, учасників бойових дій АТО/ООС, родин воїнів, котрі віддали своє життя за Україну, ветеранів війни, волонтерів, духовенства та жителів громади.
Біля пам’ятника іллінчанам, які віддали свої життя за суверенітет і незалежність України благочинний Іллінецького благочиння Православної Церкви України отець Ярослав відслужив поминальний молебень за загиблими.
Дружина учасника бойових дій АТО/ООС Михайла Коваленка – Олена, зачитала власний вірш про події, які сьогодні відбуваються на сході нашої країни.
З вітальним словом до усіх присутніх звернувся Іллінецький міський голова Володимир Ящук, який подякував усім, хто сьогодні носить високе звання захисника України, хто зі зброєю в руках захищає рідну землю.
«У це світле свято бажаю усім, хто носить високе звання захисника і захисниці України, всім жителям нашої громади родинного щастя, сімейного затишку, міцного здоров’я та миру! Нехай ваш дім буде наповнений світлом і любов’ю», – сказав міський голова.
За мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, активну громадську позицію учасників бойових дій нагороджено Грамотами Іллінецької міської ради. Сім’ї загиблих отримали матеріальну допомогу.
Міський голова Володимир Ящук разом з начальником першого відділу Вінницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, майором Романом Гончаруком вручили іллінчанам, учасникам бойових дій відзнаку Президента України «За участь у антитерористичній операції» та заохочувальну відзнаку Генерального штабу Збройних Сил України – нагрудний знак «Учасник АТО».
Зі словами вітань до своїх бойових побратимів звернувся голова громадської організації «Спілка учасників АТО та ветеранів інших бойових дій» Микола Стельмащук.
Квіти пам’яті та вдячності захисникам України усіх поколінь лягли у цей до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, пам’ятника іллінчанам, котрі віддали свої життя за суверенітет і незалежність України на сході нашої держави, Меморіалу Слави.
Також урочисті заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України та покладання квітів до пам’ятних знаків захисникам усіх часів відбулися у старостатах нашої громади.
Leave a reply